Fotbalisté z Kotliny zatím prožívají průměrný vstup do nové sezóny. Po dvou zápasech FNL mají na svém kontě dvě remízy a navíc v týdnu vypadli z pohárové soutěže.

V neděli od 17.00 Varnsdorf hostí nevyzpytatelné Pardubice. A chtělo by to tři body. 
„V Pardubicích nastala přes léto velká obměna kádru. Jejich projev je založen na disciplinovaném a poctivém výkonu. Nemají to tedy založeno na osobnostech, ale týmovém pojetí. Pozor si ale musíme dát na útočníka Fikejze," má jasno varnsdorfský kouč Zdenko Frťala.

Jeho svěřenci museli v týdnu vstřebat pohárové zklamání na hřišti třetiligových Bohemians Praha. „Rozebrali jsme si to a vyhodnotili. Nesmí se stát, že budeme hrát jeden poločas dobře a druhý špatně," kroutil hlavou varnsdorfský kormidelník.

Právě nevyrovnané výkony po změně stran Varnsdorf trápí i na druholigové scéně. „To nás zatím trápí. Kluci jako by podlehli uspokojení po dobrém výkonu. A když máme první půli horší, pak to začnou v té druhé hasit. Musíme hrát zodpovědně celých devadesát minut," razantně tvrdí Frťala.

Krom utkání s Chrastavou má Varnsdorf problém v útoku. Tři zápasy, včetně toho pohárového, znamenaly pouhé dvě trefy v sítích soupeřů. „Pozitivní je to, že si šance dokážeme vypracovat. Když se podíváme na naší tabulku, tak hodně týmů má podobný problém. Musíme pracovat dál 
a věřit, že naše šance budeme proměňovat," pevně doufá varnsdorfský trenér, který dodává: „Když nepočítám hráče, kteří už jsou na marodce delší dobu, jako například Zbrožek, měli bychom být kompletní."