Fotbalová Kotlina je na nohou. Jak by ne, tamní FK Varnsdorf je i po 11. kole na prvním místě Fotbalové národní ligy.

V neděli od 14.30 budou Severočeši na domácí půdě své postavení bránit proti fotbalistům Třince, kteří jsou aktuálně na dvanáctém místě. „Přijede k nám velice zkušený tým, jehož věkový průměr je opravdu vysoký. Nečeká nás nic lehkého," praví trenér Varnsdorfu Zdenko Frťala, který nechce nic podcenit.

Dá se očekávat, že Třinec nepřijede bezhlavě útočit, ale bude spoléhat na chyby domácích a rychlé protiútoky. „Těžko říci, s čím k nám přijedou, uvidíme. Ale je jasné, že do zhuštěné obrany se nikomu nehraje dobře. Naším úkolem je se na Třinec dobře připravit," říká Frťala.

Tento týden byla nálada ve varnsdorfské kabině po vítězství v Opavě určitě pozitivní. „Logicky je nálada dobrá. Pořád ale platí, že jsme si po Opavě užili dva dny slávy a pak se hned soustředili na naše nedělní utkání s Třincem," střízlivě míní varnsdorfský lodivod.

Žlutomodří se mohou pyšnit nejlepší obranou v soutěži, vždyť inkasovali jen devět branek. Radek Porcal navíc už pětkrát vychytal čisté konto. „Radek má momentálně dobrou formu, ale celkově to je výsledek dobré defenzivní práce celého kolektivu. Je vidět, že i hráči, kteří neměli obranné vlohy, začínají plnit to, co je v moderním fotbale naprosto normální," vysvětluje Frťala a dodává: „Jedinou absencí je Honza Filip, který si přetrhal vazy v kotníku a je po operaci."

Třinec ve Varnsdorfu ještě nikdy nebodoval, stále ho trápí početná marodka a vítězství vyhlíží už předlouhých šest kol. O favoritovi nedělního střetnutí tedy není pochyb. Třinečtí se chtějí odpíchnout od remízy se Žižkovem. „Po delší době jsme udrželi čisté konto, byli jsme nebezpeční i směrem dopředu, takže to beru jako příslib do dalších utkání," naznačil trenér Třince Marek Kalivoda.