Ovšem domácí utkání proti Třinci, které se hraje v neděli, to neohrozí. „Hrát se bude. Postihlo to jen část týmů. Navíc to odeznívá, horší to bylo minulý týden," pravil trenér Roman Veselý, který zdravotním lapáliím také neunikl. „Ještě beru antibiotika," pravil s lehkým úsměvem.

Do Kotliny dorazí tým, kterému vstup do soutěže nevyšel. Moravané mají po šesti kolech pouze čtyři body a krčí se na čtrnáctém místě. To Varnsdorf jich nasbíral už jedenáct. „Třinec má rozhodně jiné ambice, než se pohybovat skoro na dně tabulky. Je to stabilizovaný tým, který je ekonomický silný a dlouhodobě hraje druhou ligu. To, že je v tabulce dole, nic neznamená. Čeká nás těžké utkání. Třinec posílil, má spoustu nových a kvalitních hráčů. Nečeká nás nic jednoduchého," má jasno Veselý.

„Varnsdorf měl vždy velmi dobrý tým, doma pokaždé bodoval. Bude to těžké, stejně jako všechny další zápasy," říká uvědoměle třinecký brankář Lukáš Paleček.

Kromě dlouhodobě zraněných Filipa s Houserem by měl být k dispozici celý kádr. „Záleží na doktorech a masérech, jak dají všechny dohromady. Hrát by měl i Daníček, který chyběl ve Vítkovicích," uzavřel vše.

Utkání 7. kola Fotbalové národní ligy mezi Varnsdorfem a Třincem se hraje v neděli od 17.00 v Kotlině.