Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

V pohárovém derby se překvapení nekonalo

Varnsdorf - V nej­severnějším regionu Čech dávno očekávaný duel Poháru ČMFS, nově pojmenovaného Ondrášovka cup, překvapení nepřinesl. Duel domácího nováčka divize a třetiligových hostů přinesl dobrý fotbal, hrálo se nahoru dolů a jen počasí, hlavně ve druhém poločase, nepřálo.

26.7.2009

Varnsdorfští fotbalisté potvrdili ve Vilémově roli favorita. Foto: Tomáš Fúsek

Vilémov – Varnsdorf

0:3 (0:2)

Ve vilémovském dresu od začátku nastoupilo pět bývalých fotbalistů Varnsdorfu, z nichž tři jsou jeho odchovanci. Na straně hostů pak Hyka s Kotišem, kteří se v zimě vrátili z Vilémova znovu okusit vyšší soutěž.

První poločas začal po vydatném dešti, ale přálo mu sluníčko. Domácí tým hrál s nasazením, na které odpovídali hosté dobrou kombinací a rychlými útoky. Už po deseti minutách se prosadil z levé strany Kabele a otevřel skóre zápasu. Vilémov bojoval dál a výsledkem bylo několik rohových kopů a nepřesných střel. Ve 27. se po rychlé akci prosadili opět hosté, branku zařídil Chod. V následující čtvrthodince podržel domácí celek dvakrát brankař Loos, který zmařil dvě jasné šance Slovanu.

Do druhé části hry nasadil Vilémov dva čerstvé hráče. Už za hustého deště si pak vypracoval mírnou převahu a v 53. minutě zabránila tyč Kuncovy brány snížení stavu. Oboustranná bojovnost i terén pak pomohly k tomu, že sudí začal tahat žluté karty a hra se poněkud rozdrobila. I tak byl nadále k vidění kvalitní fotbal. Varnsdorf si vypracoval ještě pár příležitostí, ale využil až tu poslední střídajícím Jordákem, který se prosadil povedeným lobem.

Branky:

10. Kabele, 27. Chod, 90. Jordák. ŽK 3:4. Poločas 0:2. 420 diváků. Sudí Blaschke.

Stap Tratec Vilémov: Loos – Šmalcl – Kopřiva, Nagy (69. Pavel Svoboda), Špinka – Lehrl (46. Uka), Goumbi, T. Jägr (46. Čuda), Buryánek – Kurel, Greňo. trenér Milan Suchomel.

Slovan Varnsdorf: Kunc – Hyka (69. Ježdík), Vavroušek, Stehlík, Křemen – Kabele (64. Formáček), Kotiš, Jakubovský, Hozda – Chod, Procházka (60. Jordák). Trenér Zbyněk Busta.

Autor: Zdeněk Sobota

Autor: Redakce