„Zatím je to jen ústní, ale zápas se hrát nebude. Čekáme na konečné potvrzení hygieny. Ale na 100% bude sobotní zápas v Karviné odložený," prozradil Deníku sekretář FK Varnsdorf Zbyněk Přibyl.

V polovině týdne se totiž do Kotliny přihnaly velké střevní potíže.

„Napadla nás střevní viróza. Máme obrovské problémy, nic podobného jsem v životě nezažil. Ve čtvrtek to skolilo i mě samotného. Naší situaci už řešíme s hygienou, zápas by se měl zrušit. Nedokážu si představit, jak bychom to v tomto stavu odehráli. Někteří hráči jsou na tom daleko hůř, než já. Sedmihodinová cesta a ještě odehrát zápas? Aktuálně to není v našich silách," přiznal trenér Varnsdorfu Roman Skuhravý.

Příčiny střevní virózy? Můžeme jen spekulovat. „Paní doktorka říkala, že v téhle chvíli je hrozně těžké najít příčinu. Mohlo to být společné jídlo, pití, mohl to k nám někdo přinést. Všichni hráči podstoupili výtěry, jsou teď od sebe. Modlím se, aby to byla tří, nebo čtyřdenní záležitost," doufá Skuhravý.

„Začalo to ve středu, kdy odpadlo patnáct lidí," kroutil hlavou brankář Radek Porcal.

Na úvod sezóny tak Varnsdorf postihly nepříjemné komplikace. Jak moc mohou ovlivnit podzimní část Fotbalové národní ligy? „V této chvíli logicky nemohu odhadnout, jak se to bude vše dál vyvíjet. Zasáhlo nás to opravdu hodně. Budeme se snažit ve spojení s lékařem kluky nějak připravit, abychom mohli příští týden odehrát domácí duel proti Sokolovu. Ale dokud hygiena neodvolá karanténu, tak se společně nemůžeme připravovat," dodal varnsdorfský lodivod.

Podobné zdravotní trable zažili ve Varnsdorfu koncem listopadu 2014 před posledním podzimním zápasem v Olomouci. Tehdy to byla střevní chřipka, z dvaceti hráčů zbylo jen sedm zdravých. Zápas se pak musel odložit a dohrával se týden před startem jarní části.