Všechny tři okresní fotbalové celky v I. B třídě využily domácího prostředí k bodovému zisku.

Benešov nad Ploučnicí je k záchraně velmi blízko. Na domácím trávníku sice proti Brné prohrával 0:2, ovšem po skvělém obratu vyhrál 3:2 a na předposlední Skorotice má náskok šesti bodů. „Byly to ale pořádné nervy. Brná vedla 2:0, navíc dostal červenou střídající Verbíř. To ale jakoby naše kluky nakoplo a začali hrát lépe. Po dvou brankách Horváta se ještě jednou trefil Neliba a my vybojovali tři veledůležité body. Hosté nakonec také dohrávali v deseti. Jsme skoro zachráněni, ale ve hře je stále ještě šest bodů. Nyní jedeme do Trnovan, které jsou desáté a chceme tam bodovat," pronesl trenér Benešova nad Ploučnicí Ivan Neliba.

Benešov nad Ploučnicí je na šestém místě a prozatím získal 32 bodů.
MSK Benešov n. Pl. – SK Brná 3:2 (0:0) B: Horvát 2, Neliba – Betka, Večeřa. R: Holec. ČK: 1:1. ŽK: 2:2. Diváci: 80.
Benešov: Minařík – Severín, Ondrejkovič, Neliba, Mysliveček – Janda, Staněk, Horvát, Jäger – Kolář, Vencl. Střídali: Verbíř, Kougl.

Velmi ostrá atmosféra je v Horním Podluží. Místní Čechie nezvládla zápas se Skoroticemi. V poločase už vedla 2:0, ale nakonec remizovala 2:2 a stále není zachráněna. „První poločas byl na jedničku. Po brankách Bandase a Bulejka jsme vedli 2:0. A to ještě Božtík zahodil tři velké šance. Po změně stran nás ale Skorotice zatlačily a nakonec i díky sporné penaltě vyrovnaly 2:2. Nedokážu si to vysvětlil, zápas jsme měli ve své moci," soukal ze sebe zklamaný asistent trenéra Ervin Ludwig. Vztahy mezi hráči, vedením a trenéry však v současnosti nejsou dobré. „Vedení klubu nám dalo nůž na krk. Pokud se nezachráníme, skončíme. Skončil bych já, trenér Karban a také vedoucí mužstva. Po úterním tréninku se s Karlem Karbanem rozhodneme, jestli vůbec budeme dál pokračovat. Zdá se nám, že hráči nestojí za námi. Uvidíme, ale rozhodně nám současná situace není vůbec příjemná," zklamaně dodal Ludwig.

Čechie je devátá, získala 29 bodů a nyní jede na půdu čtvrtého Přestanova, který má jen o tři body více.
Horní Podluží – Skorotice 2:2 (2:0) B: Bandas, Bulejko – Rohlík, Koubek. R: Týřl. ŽK: 3:2. Diváci: 50.
H. Podluží: Šedivý – Kalista (Jakoubě), Kolár, Peleška, Hejl – Fučík, Bulejko, Herman (Chaloupecký), Božtík (Dančo) – Riedel, Bandas.

Své záchranářské naděje řádně oživila Česká Kamenice. Ta doma konečně zabrala a přejela Svádov 6:0. „O naší výhře rozhodly dva faktory. Návrat klíčových hráčů a také střelecké štěstí. Takový Cempírek se trefil hned dvakrát, ve 33. minutě jsme vedli 4:0 a nebylo co řešit. Bylo vidět, že se nám vrátili do sestavy někteří důležití kluci. Nyní jedeme do Povrl a chceme tam potvrdit naše vysoké vítězství," radoval se brankář vítězů Martin Vaněk.

Česká Kamenice je třetí od konce (12. místo) a vybojovala 28 bodů. V současné době by za normálních okolností nesestupovala, do konce však zbývají ještě dvě kola.
Česká Kamenice – Svádov 6:0 (4:0) B: Cempírek 2, Štádler 2, Čvančara, Mach. R: Petráček. ŽK: 1:1. Diváci: 50.
Česká Kamenice: M. Vaněk – Mach, Marek, Čvančara, Švanda – Dymák, Jahelka, Mitruška, Laub – Štádler, Cempírek. Střídali: Bašta, Jin. Šimek, Čureja.