Sl. Varnsdorf – Řezuz Děčín 1:1 (1:1)

Hosté šli do vedení parádní brankou Dvořáka, který trefil odražený míč do šibenice prvně v přípravě chytajícího Macháčka. Pak mu ještě pomohlo břevno po nenápadné akci soupeře a neuběhlo ani pět minut a bylo srovnáno po vlastní brance řezníků. Varnsdorf pak byl častěji na půlce soupeře, měl nějaké možnosti ke skórování, ale ani Jordák či Čapek se neprosadili.

Po změně stran domácí útočili do plných, Stehlík trefil v dobré pozici gólmana, Čapek jej dvakrát prověřil pokusy z dálky, ale branka žádná. Agilní Kabele se po změně stran také po únicích dvakrát neprosadil a nakonec mohl Slovan inkasovat, když skákavý balón deset minut před koncem se odrazil od tyče do náruče gólmana Macháčka.

„Soupeř se předvedl v dobrém světle a potvrdil, že dobrý výsledek s Českou Lípou nebyl náhodný. My jsme mu pomohli k dobrému výsledku tím, že jsme zahodili některé šance, někdy tam byla taková sobeckost v zakončení a hráči si často málo vyhověli v dobrých možnostech,“ poznamenal k utkání trenér Varnsdorfu Zbyněk Busta. Jeho protějšek Vladimír Vašák dodal: „Bylo to takové ospalé, s příchodem prvního sluníčka se zřejmě dostavila jarní únava. V první půli jsme měli nějaké šance, ale herně navrch měli přece jen domácí. Ve druhé části nás Slovan hodně zatlačil, ale kluci hráli výborně v obraně a nakonec jsme mohli i vyhrát, když jsme dali tyčku. Celkově se dá říci, že fotbal nic moc, výsledek pro nás dobrý.“

Branky: vlastní – Dvořák.

Varnsdorf: Macháček – Hyka, Vavroušek (46. Stehlík), Zachariáš (46. Ginzel), Čapek – Ježdík (46. Hozda), Jakobovský, Chod, Kotiš, Jordák (46. Kabele) – Procházka.

Řezuz Děčín: Chodura – Jirchář, Novák, Podolský – Červenka, Mataj, Žáček, Stožický – Demčenko, Dvořák, Majer. Stř.: Meduna, Líbal, Kyncl.