V přípravném střetnutí, které se odehrálo dnes 16. července, dokázali fotbalisté druholigového Ústí otočit stav v souboji s účastníkem České fotbalové ligy, Slovanem Varnsdorf a zvítězili 2:1. V další přípravě hostí v sobotu od 17.00 divizní teplickou rezervu.

První poločas příliš vzruchu před brankami nenabídl. Hostující Grubhoffer ve slibné příležitosti pálil mimo tyče a na druhé straně nevyzrál Valenta z trestného kopu na dobře postaveného Vaňáka. Jediná branka padla těsně před přestávkou a poté, kdy získal Macháček Varnsdorfu vedení, odpískal rozhodčí konec prvního poločasu.

Druhá půle přinesla otočení stavu. Domácího Bartoše sice vystřídal Dvořák, ale po zranění Jircháře se Bartoš na hřiště vrátil a o chvíli později po centru Volka hlavou srovnal. O výhře ústeckého mužstva se rozhodlo dvanáct minut před koncem. Rudnytskyy sice v 65. minutě po úniku Rosochy ve vyložené šanci překopl prázdnou branku, ale reperát už se mu povedl a po rohovém kopu dorazil míč za Vaňákova záda.

„Zápas se mi herně pětašedesát minut nelíbil, nejen z hlediska výsledku, ale někteří hráči s mužstvem nastoupili poprvé, ať to byl Bartoš, nebo Krejčíř. Změn bylo moc, chyběla souhra a pokud jde o útočníky, tak opravdu vařím z vody. Děláme je ze záložníků a poprosíme Teplice, aby nám z devíti útočníků A a B mužstva, někoho uvolnily. Voláme do světa, že hledáme útočníky, opravdu nemáme žádného, ani mezi zraněnými hráči,“ zoufá si ústecký kormidelník Svatopluk Habanec a pokračuje:

„Je pozitivní, že jsme dokázali stav otočit, když se v závěru hra zlepšila a dali jsme branky poté, kdy jsme se prosadili ze standardek, ale ze začátku to herně příliš neklapalo. Ještě máme před sebou před vstupem do bojů o body dva přípravné zápasy s celky teplické rezervy a Karlových varů a pohárový duel v Chomutově.“

„Myslím, že jsme předvedli bojovný výkon a do 70. minuty to byl celkem atraktivní fotbal. Měli jsme i trochu více ze hry, vytvořili si šance, takže gólů mohlo být více. Potom ale přišly dvě chyby v postavení při standardních situacích. Teď v létě jsme se rozhodli, že překopeme při standardkách kombinovanou obranu za zónovou, takže to jsou spíše chyby z toho, že v tom ještě nejsme sehraní a nemáme to natrénované. Je ale ještě čas dát to dohromady. Když se podívám na nasezení hráčů a jejich kombinaci, tak to bylo na velmi slušné úrovni,“ zhodnotil duel varnsdorfský kouč Zbyněk Busta.

FK Ústí – Slovan Varnsdorf 2:1 (0:1). Branky: 70. Bartoš, 78. Rudnytskyy – 45. Macháček. Rozhodčí: Oborník. Diváků: 100.

Ústí: Porcal – Krejčíř, Valenta, Jirchář (63. Bartoš), Bartoš (46. Dvořák) – Franc (75. Holly), Šmrha (46. Karlík), Volek, Zvonek (68. Fousek) – Rudnytskyy, Rosocha.

Varnsdorf: Vaňák – Čapek, Ginzel (46. Stehlík), Svojtka, Křemen – Laušman, Vrabec (46. Cirhan), Jiroušek, Vaško (46. Jordák) – Grubhoffer (46. Macháček), Macháček (66. Novák).