Fotbalisté Unionu Děčín se po pěti letech, které strávili v okresním přeboru, vrátili do krajské I.B třídy. A na podzim v ní sehráli důstojnou roli.

Přezimují ve středu tabulky, když doplatili hlavně na domácí ztráty. To vše ale napravili při venkovních zápasech. „Nedovedu si to vysvětlit, jelikož body jsme vozili jak z velkých, tak malých hracích ploch," kroutil hlavou vedoucí týmu Libor Eichelmann.

Přezimujete na sedmém místě tabulky. Jak jste s vaším umístěním spokojený?

Naše předsezónní prohlášení o hře o postup bylo samozřejmě myšleno s nadsázkou, takže se sedmým místem panuje v klubu spokojenost. Já osobně jsem chtěl o pět bodů víc, což nebylo úplně nereálné a znamenalo by to třetí místo. Víme ale, že soutěž je mimořádně vyrovnaná a stačí dvě, tři zaváhání a hrajete o sestup.

Doma se vám nedařilo, naopak venku jste pravidelně bodovali. Čím si to vysvětlujete?

Nedovedu si to úplně vysvětlit, jelikož body jsme vozili jak z velkých, tak malých hracích ploch. Doma jsme na podzim sehráli pouze šest utkání a v prvních třech z nich jsme dopláceli na naší nedisciplinovanost. Jednou jsme dohrávali v devíti, dvakrát v deseti a to se to pak honí těžko a následné tresty ovlivní i další utkání.

Které zápasy se vám podle vás nejvíce povedly a na které byste nejraději zapomněli?

Herně i výsledkově byly z naší strany povedené venkovní zápasy v Přestanově, Soběchlebech, Chabařovicích. V posledním utkání doma s Dobkovicemi to také nebylo špatné. Nejraději bychom samozřejmě zapomněli na domácí výprask od Benešova a lekci od Unčína. I když v posledním jmenovaném utkání to byla lekce i od rozhodčích, kteří jinak pískají solidně.

V průběhu podzimu skončil trenér Malec. Myslíte, že výměna trenéra celku pomohla?

Na tuto otázku se mi nechce odpovídat, jelikož určitě nejsem nezaujatá osoba. Ať se každý podívá na výsledky za jeho působení, po jeho odchodu a udělá si obrázek sám.

Našli by se nějací hráči, kteří by zasloužili za své podzimní výkony vyzdvihnout?

Když se nám výsledkově dařilo, tak to bylo vždy dílem celého kolektivu, ale jestli bych měl z každé řady někoho vyzdvihnout, jmenoval bych čtyři hráče. Brankář Stanislav Jeřábek nás v rozhodujících chvílích utkání podržel a skvěle dirigoval obranu. Obránce Marcel Němec po svém příchodu přinesl do defenzivy další kvalitu, klid a zkušenost. Záložník Roman Kalaš zaznamenal největší posun a většinu utkání odbojoval na jedničku. Gólový a herní přínos útočníka Petera Očipky není třeba rozvádět.

Jak bude vypadat vaše zimní příprava a kdy ji zahájíte?

Původně jsme chtěli odjet na asijské turné, ale stále nám chybějí prostředky na zprovoznění domácích kabin po požáru, tak šetříme a zůstáváme v Děčíně. Fyzičku budeme nabírat v tělocvičně a na oldřichovském kopci od poloviny ledna a pak se od 24. ledna účastníme zimního turnaje na umělce Junioru, kde nás čeká sedm utkání s kvalitními soupeři.

Dají se očekávat nějaké změny v hráčském kádru?

Nějaké změny určitě budou. Hráči, které jsme měli na hostování a neprosadili se, odchází do svých mateřských klubů. Prioritou je pro nás udržet pohromadě kostru týmu, jelikož o některé hráče se zajímají kluby z vyšších soutěží. Věřím však, že budou chtít nadále pokračovat u nás a nám se podaří jedním či dvěma hráči tým ještě posílit. O jménech je ale předčasné hovořit.

Jaké cíle si budete dávat do jarní části sezóny?

Cíle pro jarní část jsou závislé na udržení kádru a jeho případném posílení. Určitě bychom se v tabulce rádi posunuli výš.