Do konce druhé fotbalové ligy zbývají závěrečná čtyři kola, ve hře je posledních dvanáct bodů. Oba zástupci regionu, Baník Most i Slovan Varnsdorf, o víkendu shodně prohráli, proto je čeká boj o záchranu.

Most si zkomplikoval situaci porážkou na půdě nováčka Sezimova Ústí, kde podlehl 1:3. Varnsdorf si veze porážku 2:3 ze Zlína.

Do třetí ligy nezadržitelně míří Hlučín, avšak kdo ho doprovodí? Druhá sestupová příčka patří v současné situaci Znojmu, které nasbíralo 29 bodů. Nad ním a nad hranicí sestupu je pouze o lepší skóre exligové Kladno. A pak pozor: třináctý Varnsdorf 30 bodů, dvanáctý Most 31 bodů. Patrně z tohoto kvarteta vyjde druhý tým, který se s druhou ligou rozloučí.

„Situaci jsme si zkomplikovali. Sami sebe dostali pod tlak. Tabulka je dole našlapaná, nás čekají samí soupeři z čela a k tomu týmům pod námi se daří bodovat. Tady se dalo uspět, ale doplatili jsme na lajdáctví u vlastní branky a neproměněnou gólovku za nerozhodného stavu,“ řekl pro klubový web po prohře 1:3 v Sezimově Ústí mostecký kouč Stanislav Hofmann, jehož tým se musel obejít bez zraněných Badalyana, Hofmanna, Rusetského a vykartovaného Jedináka.

Také varnsdorfská parta si jela do Zlína alespoň pro bod. „Nebyli jsme od něj daleko, ale bohužel,“ litoval varnsdorfský asistent kouče Pavel Hradiský.

„V sobotu vyhrálo Znojmo 2:1 v Sokolově a v neděli Kladno porazilo 3:0 Hlučín, kde jsme všichni tipovali jedničku. Proto je tohle vítězství nad Varnsdorfem ohromně důležité. Před námi jsou duely v Hlučíně a doma s Mostem, ve kterých nám velí povinnost bodovat. Když je zvládneme, můžeme být v klidu,“ řekl trenér zlínských fotbalistů Marek Kalivoda.

12. Most 31 bodů

CO JE JEŠTĚ ČEKÁ?

27. kolo: Most - Jihlava

28. kolo: Zlín - Most

29. kolo: Most - Žižkov

30. kolo: Třinec - Most

13. Varnsdorf 30 bodů

CO JE JEŠTĚ ČEKÁ?

27. kolo: Varnsdorf - Sokolov

28. kolo: Čáslav - Varnsdorf

29. kolo: Varndsdorf - S. Ústí

30. kolo: Sparta B - Varnsdorf