Zatímco od vedoucího celku Krajského přeboru a obhájce loňského pohárového triumfu Stap Tratecu Vilémov se postup přes, o dvě soutěže níže hrajícího Mojžíře více než očekával, děčínskému Junioru, který se na jaře nepotýká zrovna s oslnivou formou, se v utkání s Litoměřicemi nevěřilo. Nakonec oba zápasy přinesly úplně jiné výsledky než se všeobecně očekávalo. Junior bojoval s týmem který hraje o soutěž víš srdnatě bojoval a prohrál až na penalty, Vilémov na malém hřišti v Mojžíři zcela propadl.

Mojžíř – Vilémov

4:3 (2:1)

Na malém hřišti v Mojžíři se hraje špatně každému soupeři. V Minulém kole se o tom přesvědčil druhý tým Krajského přeboru Neštěmice a v osmifinále pak dokonce i lídr tabulky stejné soutěže. Hosté byli sice daleko lepší, měli balón více u nohou, než domácí, ale ti bojovali srdnatě o každý míč a dokázali rychlými brejky vstřelit čtyři branky do sítě Loose, čímž rozhodli o svém nevídaném úspěchu postupu do čtvrtfinále SIAD Cupu, ve kterém na ně čeká další celek z Kr. přeboru Litoměřice.

Branky: Vitásek, Sýkora, Neuman, Král – Pavel svoboda 2, Kurel. Vilémov: Loos – Kopřiva, Šmalcl, Špinka – Pácha (46. Kurel), T. Jägr, Goumbi, Svoboda st. (55. Svoboda ml.), Buryánek – Greňo, Vichterey R.

Junior Děčín – Litoměřice

3:3 (2:0) na PK 4:5

„Až na tři hráče to byl vlastně náš starší dorost. Přesto tento tým podal proti soupeři, který hraje Krajský přebor, velmi dobrý, bojovný výkon a o postup se dlouho pral. Rozhodly až penalty, při kterých měli pevnější nervy hosté,“ poznamenal trenér děčínského Junioru Pavel Horáček st.

Branky Děčína: Murdych 2, Folprecht.

Junior Děčín: Erneker – Hrbek, Doksanský, Stach, Timofej – Pecha, Folprecht, Horáček ml., Janda – Meduna, Murdych.