„Jsme přesvědčeni, že absence Radima Nováka v brance byla prostě klíčová,“ přiznal vedoucí FK Junior Děčín Miroslav Tyl.

Muži Junioru jsou po podzimu až dvanáctí. Ke spokojenosti máte určitě daleko.
Rozhodně, měli jsme úplně jiné představy. Dali jsme si jasný cíl skončit do šestého místa a ten trvá. Budeme mít na jaře co dohánět.

Přitom začátek jste měli dobrý, nedostávali jste hodně branek. Co se pak změnilo?
Po slušném úvodu soutěže přišly těžké zápasy. Škoda zápasu v Neštěmicích. Vedli jsme v poločasu 2:1, ale po přestávce jsme zcela odešli a vysoko prohráli. Následně jsme ještě porazili Křešice a Libouchec. Pak došlo ke zlomu. Zranil se brankář Radim Novák, a to bylo zásadní ovlivnění zbytku sezony.

Naopak konec podzimu hrubě nevyšel, za sedm posledních zápasů jen jedna výhra na Střekově. Co bylo podle vás špatně?
V dalším zápase jsme v Chuderově doslova vyhořeli a přišly další porážky. Zvládli jsme jen zápas na Střekově, a to je prostě málo.

Projevuje se fakt, že máte mladý tým, na který možná doléhá tíha tlaku?
Jsme přesvědčeni, že absence Radima v brance byla klíčová. Do branky museli dorostenci a ti ještě nejsou schopni řídit už tak mladou obranu . Někteří starší hráči mladíkům moc nepomohli.

Kdo z hráčů zaslouží pochvalu a kdo naopak zklamal?
S ohledem na podzimní výsledek týmu nelze o pochvale mluvit. Více jsem očekával od Míry Betyára, který však taky nebyl zdravotně v pořádku, ale určitě je nejzkušenější hráč a měl více pomoci. Více zodpovědnosti chybělo i mladému Mášovi.

Kdy začne A tým zimní přípravu a jak bude vypadat?
Začínáme trénovat až 29. ledna. Do prvního mistrovského zápasu bude osm týdnů a to na přípravu musí stačit. Budeme trénovat třikrát týdně a čeká nás pět přípravných zápasů. Soupeři budou celky krajského přeboru, takže se utkáme třeba s Českou Lípou, Skalicí, Doksy a Krupkou. Jeden zápas odehrajeme proti německému Neustadtu.

Bude se nějak měnit hráčský kádr?
Určitě chceme celek posílit zkušenějšími hráči. Zatím jsme předběžně domluveni na příchodu zkušeného Tondy Čapka z Heřmanova. Doufáme i v příchod Zahradníka, šikovného záložníka divizního Chomutova. S hráčem jsme domluveni a snad se nám podaří doladit podmínky s mateřským klubem. Ještě jsme jednali s Gruntem, ale i přes velký zájem hráče narážíme na odpor jeho klubu. Co se týče odchodů, tak ještě není rozhodnuto o Přibylovi a Borovcovi. Do Heřmanova by měli jako náhrada odejít Jakubec, Hanzl a Špringr.

Realizační tým zůstává ve stejném složení?
Ano. Celek mužů dále povede trenérské duo Vlček – Máša. U mládeže se také nic nemění. Jen trenér Sádecký opouští kategorii U 17, prý má namířeno do Březin.

Co mládež, jak jste spokojený s podzimními výsledky vašich mladých fotbalistů?
Mládež je na delší povídání. Po pěti letech se nám vrátily čtyři celky žáků do ligy respektive do divize. Spolu s dorostem tak hrají všechny naše celky mládeže republikové soutěže. Máme velkou snahu hrát s dětmi co nejvyšší a nejtěžší soutěže a zápasy. Zde však musíme zapomenout na dobré výsledky. Hrajeme převážně proti výběrovým celků s minimální šancí na body. Navíc zvyšujícímu tlaku ligových celků na příchod hráčů do jejich družstev podléhají rodiče mající přehnané ambice, a tak odvádějí děti mimo Děčín. Pro naše trenéry, ale i pro samotné hráče, je to těžké. Ale nic nevzdáváme.

Letos nepořádáte ani jeden zimní turnaj. Proč?
Celky mají problémy s počty hráčů, a tak se nechtějí zavazovat k pevným termínům. Taky si chceme letos odpočinout od organizování. Jinak děčínské celky mají zamluveny termíny pro přípravné zápasy, takže si fandové určitě přijdou na své. Program je na našich webových stránkách www.fkjuniordecin.cz