Mladý kouč se těší na práci s hladovými hráči, v přípravě chce být progresivní. „Věřím, že to hráče bude naplňovat a bavit,“ doufá bývalý asistent trenéra Viktorie Žižkov.

Jak vůbec probíhala jednání o vašem příchodu do Varnsdorfu?

Když jsem působil v Jablonci, tak jsem byl s panem Gabrielem v kontaktu. Volali jsme si, nebo se potkávali na fotbale. Když skončil Zdenko Frťala tak mě zavolal a sešli jsme se. Pak to bylo rychlé. Já jsem měl ještě smlouvu na Žižkově, tak to bylo složitější. Ale vše se pak v pohodě domluvilo.

Vy budete poprvé jako hlavní trenér seniorského fotbalového týmu. Těšíte se?

Moc se na to těším. Na druhou stranu jsem byl dva roky jako asistent na Žižkově. To je podobná pozice. Vím, jak to má fungovat, znám tréninkové procesy.

Varnsdorf razí cestu s mladými, neokoukanými hráči. Jak se vám tento způsob koncepce zamlouvá?

Pro mě je to ideální. Je dobře, že pan Gabriel vštěpil Varnsdorfu takovou roli. Klub pracuje s mladými hráči, kteří se chtějí zlepšovat. Je to takový mezistupínek mezi koncem mládežnického fotbalu a třeba nejvyšší soutěží. Jsem za to rád, chci trénovat hladové hráče, kteří se chtějí zlepšovat. Navíc se kádr bude doplňovat hráči z Jablonce a Liberce. Některé velmi dobře znám, takže to pro mě může být snadnější.

Kdy začnete s přípravou?

Začínáme v pondělí 18. června. V plánu jsou přátelské zápasy s ligovými týmy, některé věci se ještě dojednávají, může se něco pozměnit. Budu se snažit postavit přípravou na nových a progresivních věcech. Bude to náročné, na druhou stranu se většina bude odehrávat na hřišti. Chci, aby to bylo pestré. Snad to bude hráče naplňovat a bavit.

Realizační tým je složen z lidí, kteří Varnsdorf dobře znají. Pro vás určitě výhoda, ne?

Asistentem zůstal Libor Macháček. Libora dobře znám, seznámili jsme se v Jihlavě. Potkávali jsme se a byli dál v kontaktu. Je to super kluk. Kondičním trenérem je Honza Filip, kterého provázejí lapálie se zraněními. Pan Gabriel mu nabídl pomoc a vzdělání. Pokud se v tom najde a bude ho to zajímat, tak budu rád.

Budou vám moct někteří hráči tykat?

Když jsem byl na Žižkově, tak mě starší hráči, jako Ondra Švejdík, tykali. Bylo to přirozenou cestou. Ale ve Varnsdorfu to u těch mladších bude na vykání. Na druhou stranu pokud to se staršími kluky vyplyne do tykání, není v tom problém. Nemám v tomto ohledu nějak nastavené ego, není to pro mě klíčová věc k tomu, abychom byli úspěšní.