Varnsdorfu se nedaří hlavně výsledkově. Co naplat, když samotná hra není až tak špatná. Svěřenci Zdeňka Frťaly naposledy vyhráli 1. října, kdy v rámci devátého kola přivezli tři body z Karviné.

Od té doby si na své konto připisují hlavně nerozhodné výsledky. A pokud by chtěl mít Varnsdorf klidnější zimu, určitě by měl Třinec porazit. To ví i samotný kouč FK: „My samozřejmě chceme vyhrát, dlužíme to hlavně našim fanouškům. Navíc bychom rádi předvedli kvalitní fotbal. Třinci se v poslední době výsledkově nedaří, přesto vyhlašují, že u nás chtějí naplno bodovat. My jim v tom musíme zabránit. Moravané mají velmi zkušený tým, hlavně bych vyzdvihl Patrika Siegla, který má samozřejmě i bohaté ligové zkušenosti,” nechal se před zápasem slyšet Zdeňko Frťala.

Jak to bude vypadat se samotnou sestavou na nedělní zápas? „Máme určité zdravotní problémy, ale věřím, že se to do neděle zlepší. Do základní sestavy se určitě vrátí po karetním trestu Pavlo Rudnytskyy a Radim Breite. V minulém týdnu si zahráli za divizní Vilémov a přispěli k vysokému vítězství 7:0,” poznamenal varnsdorfský stratég.

Oba týmy se už logicky v tomto ligovém ročníku potkaly. V Třinci Varnsdorf remizoval 2:2, tehdy se trefil Pavlo Rudnytskyy a bod vystřelil Jaroslav Jordák.
Třinec je prozatím na devátém místě. Má na svém kontě dvacet bodů a vyrovnané skóre. To FK Varnsdorf je třináctý, má mírně záporné skóre a prozatím vybojoval šestnáct bodů.

Všichni fanoušci fotbalu jsou tedy zváni na neděli do Kotliny na poslední utkání FK. Začíná se ve 13.30.