Už před utkáním avizoval trenér Jiskry Petr Fridrich, že na jeho tým nečeká lehké utkání. „Celý zápas měl vynikající úroveň. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě a nemuselo zůstat pouze u jedné branky,” připomněl kouč Modré.

Domácí byli posílení o čtyři hráče z třetiligového A týmu. Přesto aktivnější byli hosté. „Vytvářeli jsme si šance, Fichtner šel od půlky sám na brankáře, ovšem trestuhodně zahodil. V 26. minutě se kopal rohový kop a ze skrumáže dal jedinou branku pohotový Růžička. Další branku měl na noze Tomáš Novák, jehož trestný kop skvěle vytěsnil skvělý domácí brankář,” popisoval Fridrich nejdůležitější momenty prvního dějství.

I po změně stran stovka diváků viděla velmi kvalitní hru. „Domácí hodně zlobili ze standardních situací, držela nás nad vodou obrana a pozorný brankář Kratochvíl. To jsme přestáli a vytvořili si další šance. V tváří tvář gólmanovi opět neuspěl Fichtner, domácí brankář pak opět skvěle vyrazil další pěkný trestný kop Nováka. Strachovali jsme se až do konce, ale vezeme si potřebné a zasloužené tři body,” pochvaloval si Fridrich.

Jiskra Modrá má tak v polovině soutěže skvělou bilanci. Je na prvním místě s náskokem pěti bodů na druhý Milešov, ani jednou v soutěži neprohrála. Má druhý nejlepší útok (41 branek) a jednoznačně nejlepší obranu (Modrá inkasovala pouhých osm gólů). „Dá se říci, že první poločas jsme vyhráli. Ale dovést to do úspěšného konce bude velmi náročné. Soutěž se rozdělila, špičku bude hrát tak šest týmů, zbytek už do bojů o vrchol nezasáhne. Některé týmy ovšem na tuto soutěž nemají, výsledek jako 0:9 o tom svědčí. Samozřejmě nás těší, že jsme na podzim neprohráli,” dodal Fridrich.

SK ROUDNICE NAD LABEM B - FC JISKRA MODRÁ 0:1


Branka: Růžička. Rozhodčí: F. Černý. ŽK: 5:4. Diváci: 100. Poločas: 0:1.

Modrá: Kratochvíl - Kosejk, Novák, Aug. Čapek, Černý (70. Beránek) - Růžička, Podolský - Klínský, Žák, Hoffman - Fichtner (80. Konšal).