Na čtyřech travnatých hřištích za účasti 32 mužstev z celé České republiky se uskutečnil v pořadí již 38. ročník populárního turnaje v minikopané putovní Květ 2009.

Hrálo se v 8 skupinách po čtyřech mužstvech s tím, že první dva v pořadí postoupili do Play off. Bohužel tři mužstva se nedostavila a tak ve třech skupinách došlo ke kontumacím. Hrálo se 2×9 minut a v Play off pak 2×10 minut. Obhájce této prestižní trofeje – tým Makro Liberec chtěl získat hattrick, což se v historii ještě nikomu nepovedlo, ale překvapivě se nedostal ani ze základní skupiny do Play off. Také mužstva, od kterých se čekalo více a byli předčasně vyřazeni – Miminka a Superstars Šluknov, Bar Max, Galera či Jawa Praha.

Nejvzdálenějším týmem byli tentokráte ostravští Buenos de Puta Madre a určitě bez zajímavosti není, že letošní ročník obsadilo 5 zcela nových mužstev, z nichž se hráči SK Černice dostali až do finále, kde podlehli až po penaltovém rozstřelu Komárům z Filipova – Komáři Filipov – SK Černice 0:0 (4:3 na penalty).

Ozdobou turnaje určitě byla účast mnoha hráčů z divize či dokonce z 2. a 3. české fotbalové ligy.

Turnaj měl díky kvalitnímu obsazení velice dobrou úroveň a mužstva si pochvalovala nejen vynikající pažit na náhradním vilémovském hřišti, ale i velmi dobré výkony všech delegovaných rozhodčích, vedených Jaroslavem Pöschkem z Varnsdorfu.

Dík za organizaci tohoto megaturnaje patří všem členům Vodáckého spolku Hubertus a Sálovka Clubu Stap Vilémov, kteří vše pečlivě připravili a zorganizovali. Dále pak fotbalovému klubu SK Stap Tratec Vilémov za zapůjčení travnaté plochy, kabin a celého areálu. Poděkování patří také všem sponzorům, kteří se spolupodíleli na této akci a díky nim byly zajištěny hodnotné ceny pro čtyři nejlepší mužstva a výše jmenované jednotlivce v hodnotě přes 15 tisíc korun. Nepříliš teplé počasí však zapříčinilo, že se jej nezúčastnilo tak jako v minulosti více diváků, kterých bylo letos jen okolo stovky, což je proti minulým ročníkům pokles. Velice se zapotili i členové Sálovka Clubu, kteří měli na starost občerstvení a vytočili mimo jiné 6 sudů piva a prodali přes 40 kg uzenin.

Libor Sklenář
Michaela Hlinková