„Budujeme za chodu nový tým a mladíci se jeví velmi dobře, ale musí si zvyknout na psychický nátlak za stavu 0:1 pro soupeře. A to zatím vesměs nezvládají,“ pravil manažer Vilémova Libor Sklenář.

Podzimní část krajského přeboru jste zakončili na desátém místě. Ke spokojenosti je daleko, ne?
Měli jsme v plánu být s 23 body do osmého místa. Bohužel jsme nezvládli ani jedno derby v posledních dvou zápasech. A jsme tak tam, kde jsme.

Poslední dva derby zápasy jste nezvládli. Dali jste jedinou branku. Co v těchto zápasech rozhodlo?
Především naše tradiční a největší slabina proměňování šancí a následně i disciplína. Ale vinu na ni v zápase v Jílovém nese i mladý sudí, který toto utkání nezvládl oboustranně.

Co jsou hlavní příčiny umístění ve spodních patrech tabulky?
Jak jsem již řekl, nedaří se nám proměňovat obrovské šance a to rozhoduje. V Jílovém dáme dvě tyče, pak zahodíme obrovskou šanci, dostaneme branku a je po nás.

Jsou nějací hráči, kteří by si zasloužili za výkony v podzimní části vyzdvihnout?
Já myslím, že všichni kluci se snažili. Budujeme za chodu nový tým a mladíci se jeví velmi dobře, ale musí si zvyknout na psychický nátlak za stavu 0:1 pro soupeře. A to zatím vesměs nezvládají. Na druhou stranu jim matadoři pomáhají Je potřeba vše v klidu přežít a já věřím, že jaro bude lepší než podzim. To je u nás již tradicí, i když hrajeme o zápas více venku.

Které zápasy se vám na podzim podařily a na které byste nejraději zapomenuli?
Podařily se nám hlavně dvě jasné výhry v Žatci 0:3 a pak v Neštěmicích 0:4. Doma naopak zbytečné ztráty se Štětím a Modrou, to byly vlastně pro nás i smolné zápasy, ale to je prostě fotbal. Zapomenout musíme na derby v Jílovém, kde jsme ztratili čtyři hráče a domácí dva, což za svou letitou kariéru nepamatuji. Navíc jsme prohráli třikrát 1:0 a jednou 2:1. Ve všech těchto zápasech jsme měli minimálně na plichtu, takže jsme mohli být v tabulce úplně někde jinde.

Co rozhodčí? Byli jste spokojení s výkony?
Kromě dvou zápasů v Jílovém a doma proti Štětí, kde došlo k velkým chybám, ale asi neúmyslným, to bylo vesměs o rovině. V tomto směru jsem byl naprosto spokojen i přes některé naše zbytečné porážky, které jsme si zasloužili vesměs sami. Bylo to hlavně díky neproměňováním tutových šancí, což je naše zatím největší slabina.

Kdy startuje zimní příprava a jakou bude mít strukturu?
Začínáme v úterý 16. ledna. Budeme trénovat dvakrát týdně a o víkendu budeme hrát přátelský zápas. Budeme hrát celkem osm utkání, nebude chybět tradiční soustředění. A samozřejmě se zúčastníme děčínského zimního turnaje.

Říkal jste, že přijdou noví hráči. Počítáme s tím, že vás ale někdo ze stávajících hráčů opustí?
Náš kádr opustí asi tři hráči a minimálně o tři bude kádr doplněn. Tři již máme v podstatě podepsané, jedná se nyní jen o jejich uvolnění, neboť je to složitější, než v červnových přestupech.

Nepřemýšleli jste o výměně trenéra? Má František Dužár stále vaši důvěru?
Trenér Dužár má plnou důvěru kabiny a to je pro mě důležité. Sám mi rezignaci již nabídl, ale nepřijal jsem ji. Vážím si jeho práce a musím vyzdvihnout hlavně to, jak stmelil kolektiv a dokázal výrazně zvýšit účast na trénincích.

Jak se vám líbí letošní úroveň krajského přeboru?
Myslím si, že letos může porazit poslední i prvního. První čtyři týmy jsou o něco lepší než těch ostatních, což je vidět i v tabulce, kde je minimální a hratelný rozdíl. Vždyť mezi patnáctým a pátým místem je rozdíl jen osm bodů, což je zanedbatelné a dostižitelné. Jaro bude jistě zajímavé, spadnout asi nechce nikdo, takže to bude boj o každý bodík do tabulky.