Tak to byla parádní podívaná. V bitvě o celkové prvenství v zimním fotbalovém turnaji O Pohár města Děčína remizoval po dramatickém utkání Vilémov s dorostem Teplic 4:4. Divizní celek se tak po tomto výsledku mohl radovat z obhajoby prvenství z roku 2011.

Už první minuty nabídly hrstce prokřehlých diváků zajímavou podívanou. Po dvou minutách totiž tepličtí mladíci zaspali, Hyka vyslal skvělým pasem Buryánka a ten poslal Vilémov do vedení. Ovšem otěže utkání převzaly Teplice a ve 24. minutě po chybě Kopřivy vyrovnal střelou k tyči Bubeníček. Mladíci se velmi dobře pohybovali a měli optickou převahu. Ovšem největší šanci měl vilémovský Vavroušek, který si vylámal zuby na teplickém brankáři. Navíc po následném protiútoku se trefil krásně do šibenice Altman – 2:1 pro Teplice.

„První půle byla víceméně v režii teplických mladíků, kteří se po první rychlé brance brzy oklepali a více drželi balón na svých kopačkách,“ shrnul první půli vilémovský manažer Libor Sklenář.

Úvod druhého dějství byl na góly opravdu bohatý. Nejprve se ve 48. minutě prosadil vilémovský střelec Dvořák. Jenže v 56. minutě prostřelil Loose Benda a Teplice opět vedly. Ovšem hned z rozehrávky Dobeš perfektní uličkou vybídl Buryánka a ten se nemýlil – 3:3. Následně Teplice zachránilo břevno, když tam po rohu skončila hlavička Sljiviče.

Optickou převahu si však nadále udržovali tepličtí, Vilémov nikam nespěchal, remíza mu na první místo stačila. Ovšem v 82. minutě po centru ze strany dopravil míč do sítě skluzem Luksch a v tu chvíli byly vítězství blíže Teplice. Jenže Vilémov ještě stihl vyrovnat, tři minuty před koncem se na vápně objevil Očipka a střelou k tyči rozhodl o remíze 4:4.

Vilémovská lavička se tak radovala po kvalitním utkání z celkového prvenství v turnaji. „Utkání to bylo opravdu výborné. Měli jsme v závěru štěstí, že jsme vyrovnali. Moc si prvního místa ceníme,“ radoval se Sklenář.

Ihned po skončení utkání byly předány některé ceny. Vilémov si z rukou náměstka primátora Pavla Sinka a organizátora turnaje Miroslava Tyla přebral dva poháry za první místo – jeden z nich je putovní. Dále byl vyhlášen nejlepším brankářem vilémovský Martin Vaňák a nejlepším hráčem teplický Altman.

Teplice tak ještě musejí čekat na víkendový výsledek Junioru Děčín, který se tak ještě může dostat na druhé místo. Střelcům prozatím vévodí děčínský Demčenko (5 branek).

Turnaj skončí o víkendu. V sobotu od 13.30 hraje domácí Junior Děčín s TJ Doksy, v neděli vše zakončí souboj SK Březiny a České Lípy B.

SK STAP TRATEC VILÉMOV - FK TEPLICE U 19 4:4

Branky: 2. a 57. Buryánek, 48. Dvořák, 87. Očipka – 24. Bubeníček, 40. Altman, 56. Benda, 82. Luksch. Poločas: 1:2. Rozhodčí: Baum – Hrubý, Vlk. Diváci: 25.

Vilémov: Vaňák (46. Loos) – Hyka, Jirchář, Zadina (52. Özbey), Buryánek – Vavroušek, Dobeš, Očipka, Kopřiva (88. Posnar) – Dvořák, Zelinger (46. Sljivič).