„V úvodu byli domácí lepší, dvakrát nás podržel Stejskal. Pak jsme ale převzali taktovku," prozradil vedoucí Junioru Miroslav Tyl. A že to byla pořádná taktovka, ukázalo prvních 25 minut. V tu chvíli totiž Děčín vedl 4:0 a Proboštov byl na ručník.

Po změně stran se ale role na hřišti dokonale obrátily. „Soupeř vsadil na dlouhé a nakopávané míče. To nám dělalo problémy," mrzelo Tyla. I tak ale deset minut před koncem vedl Děčín 5:3. „Pak přišel obrovský zkrat Demčenka, který udeřil protihráče loktem do žeber. Následovala červená karta a druhá penalta. A z třetí pár vteřin před koncem dokonce Proboštov vyrovnal. O výsledku tak rozhodoval penaltový rozstřel. V něm byli šťastnější domácí a získali bod navíc," dodal Tyl.

Junior si tak hodně zkomplikoval situaci, jelikož bodovaly Spořice, Blšany i Hrobce. V dalším kole doma Děčín hostí Neštěmice, které se aktuálně hodně trápí.

TJ Proboštov – Junior Děčín 5:5 (0:4) – na PK 6:5.

Branky: Hricák 2 (oba z PK), Kopecký 2 (1 z PK), Sedláček, rozhodující PK Pešula – Murdych 2, Gaher, Timofij, Demčenko (PK). R: Ipser. ŽK: 2:0. ČK: Sedláček – Demčenko. Diváci: 150.

J. Děčín: Stejskal – Feledi, Horáček, Michalec, Timofij – Fiala, Gaher, Majerik (50. Šmalcl), Hadrava – Murdych, Demčenko.