Ve Velkém Březně totiž v 94. minutě rozhodl o výhře svých barev 3:2. „Každé klopýtnutí může být smrtící. Bylo to těžké utkání," má jasno rodák z Uherského Hradiště.

Modrá se na půdě předposledního týmu soutěže hodně nadřela. „Terén byl hodně hrbolatý, slabším soupeřům to vyhovuje. Bylo znát, že nám chybí ve středu zálohy Tonda Čapek a v útoku Vojta Kříž. Oba patřili k základní kostře našeho týmu. Naštěstí je v útoku Lukáš Štorc, ten vypadá dobře. Chtělo by to ale sehnat právě někoho do středu zálohy," má jasno fotbalista, který nedávno oslavil 41. narozeniny.

Právě jeho branka v nastaveném čase odvrátila první ztrátu týmu, který se žene za opětovným návratem do krajského přeboru. „Chtěli jsme vyhrát. Buď všechno, nebo nic. Šel jsem do útoku, byl tam nakopnutý míč. Do souboje šel Kamil Podolský a Víťa Žák. Věřil jsem, že to vyhrají a instinktivně jsem šel za ně. Míč ke mě propadl, pak už to bylo lehké," vzpomíná Tesařík na svou chvilku slávy.

Tým z Děčínska zažil netradiční zimní přípravu. Tesaříkovi však vyhovovala. „Moc se netrénovalo, místo toho jsme hráli dvakrát týdně přátelské zápasy. To bylo podle mého gusta. Jen škoda, že poslední dva týdny před startem jara nám dva soupeři utkání odřekli. Náhrada už nešla sehnat," mrzí hráče, který si oblékl i dres mládežnické reprezentace.

„Tesil", jak se Tesaříkovi přezdívá, už chtěl s fotbalem skončit. Důvod? Poslední angažmá v Modlanech. „S Modlany jsem se nerozešel v dobrém. V mém věku nemám zapotřebí, aby mě dvacetiletý kluk poslal do p.....! Vysvětlil jsem mu v kabině, že se to nedělá. A musel jsem odejít. Dělal jsem tam i správce, to už také neplatí," vzpomíná na nepříjemné okamžiky.

Do Modré se mu zprvu nechtělo. „Chtěl jsem skončit, nebyla chuť. Vedoucí klubu, pan Michalec, mě neustále volal. Nakonec mě přemluvil. A já byl mile překvapen, jakou jsme tu měli na podzim partu. Herně se nám hodně dařilo, rád jsem jezdil na tréninky. Teď nám chybí dva klíčoví hráči. Ale věřím, že si to sedne. Kvalitu pořád máme," doufá.

Bývalý hráč Teplic, Zlína, Příbrami, nebo Ostravy vidí rozdíl mezi krajským přeborem a I.A třídou. „Jen pár zápasů se kraji svou kvalitou vyrovnalo. Byly to derby zápasy s Jílovým, nebo Libouchcem. Nechtěl bych ostatní týmy pomlouvat, ale ta úroveň je prostě nižší," zdůraznil.

A co dělá Tesařík mimo fotbalový život? „Dá se říci, že mám vlastně takovou autodopravu. Samozřejmě si najdu času na domácí zápasy Teplic. Letos zažívají lepší sezónu," pravil s úsměvem.

V Modré by rádi na konci sezóny slavili postup. Cesta ke kýženému cíli bude je ještě dlouhá. „Rozhodne se mezi námi, Jílovým a Mojžířem. Ale nebudou to vzájemné zápasy, všechny týmy můžou ztrácet i se slabšími. Třeba Jílové ztratilo v Děčíně a my málem ve Velkém Březně," dodal Tesařík.