Severočeský Varnsdorf hra-je v neděli od 17:00 na horké znojemské půdě. Domácí tým drží druhou postupovou pozici. Svěřenci trenéra Frťaly na něj ztrácí jen šest bodů a mají ještě jeden zápas k dobru.

Tak jako tak čeká na Varnsdorf těžká šichta. „Nečeká nás nic lehkého. Znojmo i na jaře podává kvalitní výkony. My jsme se na něj připravovali jako na každý jiný zápas. Tréninky zůstávají stejné a ráno vyrážíme na dalekou cestu," říká s úsměvem trenér Varnsdorfu Zdenko Frťala.

Znojmo na jaře posílil zkušený útočník a bývalý reprezentant Marek Heinz. V neděli se však v domácím dresu neobjeví, bude si odpykávat dvouzápasový trest za vyloučení v Opavě. „Samozřejmě vnímáme, že Heinz hrát nebude. Ale těžko říci, zda to pro nás bude výhoda. To se uvidí až na hřišti. Třeba ho nahradí nějaký mladý hráč, který se bude rvát o sestavu a bude také nebezpečný," myslí si Frťala.

Výsledek této bitvy už může tak trochu poodhalit postupové ambice obou celků. „Nemyslím si, že toto utkání něco rozhodne. Do konce je ještě hodně kol a špička tabulky je stále vyrovnaná," je přesvědčen varnsdorfský lodivod.

Tým z Kotliny má v poslední době problémy se zraněními a marodkou. „Kouřil je po operaci nosu a bude chybět delší dobu. Mimo je stále Daníček, Zbrožek, Mach a úplně fit není ani Jakobovský," starostlivě říká Frťala.

Varnsdorf by rád prodal svou herní a výsledkovou formu z posledních zápasů. „Celé mužstvo hraje výborně v obranné fázi, výbornou formou disponuje brankář Radek Porcal. Snad tento trend bude pokračovat v neděli ve Znojmě," dodal varnsdorfský kouč.