Zdá se, že postupem času jim stoupá výsledková forma. Fotbalisté Varnsdorfu na hřišti v Nymburku v dalším přípravném zápase porazili 1:0 prvoligovou Jihlavu.

V kádru severočeského celku se opět objevil Ladislav Martan, který se vrátil z týdenní zkoušky ze Slovácka. „Láďa se rozhodl sám od sebe. Měl šanci na první ligu, ale sezónu chce dohrát tady. Jsme rádi a pokud si udrží podzimní formu i na jaře, bude to výborné," uvedl asistent trenéra Pavel Hradiský.

S Jihlavou sehrál  Varnsdorf vyrovnaný zápas. „Jihlava měla více ze hry, my se soustředili na rychlé protiútoky. Na šance to bylo vyrovnané," pokračuje Hradiský.

Jediná branka utkání padla už ve 13. minutě. „Bylo to po naší standardní situaci. Fabián centroval a Daníček dal hlavou branku. Po změně stran šli sami na brankáře Rudnytskyy a Martan, ale ani jednomu se nepodařilo zvýšit skóre. Výkon byl stále rozháraný, přeci jen se na place vystřídaly dvě jedenáctky. Ale vítězství je dobré, Jihlava má svou kvalitu," zhodnotil Hradiský celé utkání.

Stínem střetnutí bylo zranění obou varnsdorfských stoperů. Zbrožek odstoupil už v 11. minutě (podezření na zlomení nosu), jeho parťák Zieris ve 22. minutě (problémy s tříslem).

Zimní příprava Varnsdorfu nabírá na obrátkách, již v pátek hraje druholigový celek od 14.00 v Liberci s tamním Slovanem. „Stávající kádr by se teď určitě neměl měnit. Ani neočekáváme, že by od nás někdo odešel na zkoušku do jiného týmu, nebo někdo nový přišel. Spíše se teď musíme soustředit na ty hráče, kteří jsou u nás na zkoušce," dodal závěrem asistent trenéra Frťaly.

VYSOČINA JIHLAVA - FK VARNSDORF 0:1 (0:1)

Branka: 13. Daníček. R: Ochotnický. Diváci: 20. Hráno v Nymburku.

Jihlava: I. půle: Blažek – Obert, Tlustý, Kopic, Josl – Rada, Vaculík – Masopust, Kučera, Kosak – Vašíček. II: Blažek – Gabriel, Tlustý, Šourek, Leibl – Karlík, Marek – Kliment, Kučera (70. Kosak), Tomeček – Vašíček.

FK Varnsdorf: Kolář – Tvaroha (46. Jakobovský), Zieris (22. Kouřil), Zbrožek (11. Stehlík), Fabián (46. Dobrovolný) – Cana (46. Kotiš), Daníček (46. Soběslav) – Mach (46. Rudnytskyy), Schubert (46. Hikspoors), Breite (46. Martan) – Volf (46. Just).