„To si prostě nedovedete vysvětlit. Opravdu nikdo nechápe, co pan rozhodčí předváděl. I domácí Blšany se tomu hodně divily," mrzutě pravil stoper Modré Kamil Podolský.

Hosté začali lépe a byli aktivnější. Až přišla zlomová situace celého zápasu. „Kolem dvacáté minuty byl jasně faulován Forman. Byla to naprosto jasná penalta. Rozhodčí jí ale nepískl. A přidal ještě pěknou karetní show. „Je pravda, že jsme se kolem něj shlukli. Ale nikdo mu nenadával. Přesto rozdal hned pět žlutých karet a navíc vyloučil Demčenka a Žáka. To bylo opravdu neuvěřitelné," kroutil hlavou hostující středový obránce.

I v devíti dostal Modrou do vedení Fichtner, který nadvakrát překonal Matějku. Jiskra ale do poločasu o své vedení přišla. „Nejprve se prosadil Lácha, který byl ale v postavení mimo hru. A aby toho nebylo málo, tak jsme v nastaveném čase první půle dostali druhou branku. Domácí Kukačka centroval a míč zapadl do naší šibenice. Takový náš tradiční gól," ironicky poznamenal Podolský.

Po změně stran se Modrá nevzdávala a hnala se i v početním oslabení za vyrovnáním. „Měli jsme tam šance, ale bohužel z toho nic nebylo. Blšany měly dva brejky a po jednom z nich, když jsem udělal chybu, nám dal Lácha třetí branku. Rozhodčí, který si na hřišti dělal opravdu, co chtěl, utkání o sedm minut zkrátil. Kdybych to měl vše shrnout, tak se zápas díky sudímu rozhodl po dvaceti minutách," nazlobeně konstatoval Podolský.

Modrá tak přišla o šanci získat sedmou výhru a bude přezimovat na jedenáctém místě tabulky.  „Tak nějak jsme se třemi body počítali. Na Blšanech byla na začátku cítit odevzdanost, jako by ani nechtěly hrát," dodal závěrem stoper Jiskry.

Chmel Blšany – Jiskra Modrá 3:1 (2:1)

Branky: Lácha 2, Kukačka – Fichtner. R: Krutina. ŽK: 2:4. ČK: Žák, Demčenko (oba Modrá). Diváci: 15.

Modrá: Kratochvíl – Fejfar, Podolský, Novák, Forman – Veselý, Žák, A. Čapek, Fišer (70. M. Čapek) – Demčenko, Fichtner.