„Ve skrytu duše vždy doufáte v zázrak. Ale ten se nekonal. Vyrovnané to bylo asi dvacet minut. Pak nám Střekov dal první gól. Sice tam byl pořádný ofsajd, ale to je jedno. Hosté pak převzali taktovku zápasu a po dvou střelách zpoza vápna do poločasu rozhodli o výsledku celého střetnutí," hlesl jílovský lodivod Josef Florián.

Po změně stran už Střekov hrál na půl plynu, přesto drama nepřipustil. „A přidali nám ještě jeden gól. Mají opravdu velmi kvalitní a dobře poskládaný tým. Byla na nich vidět sebejistota, a ne náhodou zatím v sezóně neztratili ani bod," uznal Florián kvality střekovského soupeře.

Krom zajímavé šance Ondřeje Michla se Jílové prakticky k ničemu nedostalo. „V obranné fázi to jakž takž jde. Ale hodně se trápíme v útoku. Vše to souvisí samozřejmě s fyzičkou, kterou postrádáme," má jasno trenér Jílového.

Tým z Děčínska, který je osmý, v dalším kole vyrazí k derby na půdu deváté České Kamenice. „Nyní jsou na řadě důležité zápasy, kde se bude lámat chleba," dodal jílovský kormidelník.

FK Jílové – TJ Střekov 0:4 (0:3)

Branky: Řezníček 2, Stárek, Novotný. R: Fencl. ŽK: 3:1. Diváci: 80.

Jílové: Smutný – Červenka, Kořínek, Michl, Florián – Čermák, Just, Kurty, Farkaš – Barilla (70. Horyna), Drahoňovský (80. Němec).