Varnsdorf – Příbram

0:1 (0:1)

Od počátku se hrál celkem pohledný a útočný fotbal a oba celky si vytvořily několik šancí, brankáři ale byli pozorní. Hosté však stále více dávali vědět o svých ligových kvalitách a ve 33. měl další velkou příležitost Klesa ale z velmi dobré pozice mířil nad bránu. Příbram měla v prvé půli více ze hry, další dvě střely ze střední vzdálenosti šly hodně mimo. Ve 38. minutě se dostal opět do velké příležitosti Rodriguez, znovu ji zahodil, když mířil nad. Branka padla po necelých čtyřiceti minutách hry. Dort z levé strany nacentroval před malé vápno, Klesa rybičkou předskočil jednoho z obránců domácích a hlavičkou otevřel, a jak se později ukázalo i uzavřel, skóre tohoto pohárového duelu – 0:1.

Po změně stran bylo utkání už celkem vyrovnané. Asi největší šance Slovanu přišla v 61. minutě, Jordák ji ale na malém vápně nevyužil. Varnsdorf byl po většinu druhé části hry aktivnější, avšak větší příležitosti už si nevypracoval. Zápas se pak už dohrál bez většího vzruchu a příbramský celek postoupil do dalšího kola.

Trenér Slovanu Zbyněk Busta průběh pohárového duelu komentoval slovy: „V první půli jsme měli zbytečný respekt, byli zalezlí a více se bránili. O poločase jsme si řekli, že není co ztratit, nebudeme hrát antifotbal a je celkem jedno, zda dostaneme dva nebo čtyři góly. Hlavně se přičinit o to, abychom měli po utkání pocit dobrého fotbalu. Ve druhé půli spálil Jordák stoprocentní příležitost, zasloužili jsme si vyrovnání a byli jsme lepším týmem.“

Branka: 39. Klesa. ŽK Formáček, Jakobovský. 750 diváků. Rozhodčí Hrubeš.

Slovan Varnsdorf: Kunc – Čapek, Vavroušek (83. Stehlík), Ginzel, Křemen – Kabele, Jakobovský, Kotiš (65. Chod), Jordák – J. Procházka (58. Grubhoffer), Formáček. Trenér Zbyněk Busta.

Autor: Zdeněk Sobota