Šluknovský Plaston vedl zhruba deset minut před koncem nad první Brnou 2:1. Jenže závěr nezvládli a hosté, díky střelecky disponovanému Gibalovi, utkání otočili. A vzápětí oslavili vítězství v soutěži a postup do krajského přeboru.

„Zvolili jsme hru na jednoho útočníka a zodpovědně bránili. V první půli jsme pustili soupeře jen do dvou příležitostí, což bylo skvělé," pochvaloval si hrající trenér Šluknova Ladislav Čurgali.

V poločase domácí dokonce vedli, když Horák potrestal nedůslednost hostů ve středu pole. Po změně stran tlak hostů sílil a v 59. minutě Brná vyrovnala, když se zblízka prosadil Gibala. Jenže za čtyři minuty Šluknov opět vedl. Kirchner rychle rozehrál trestný kop a Čurgali hlavou z velkého vápna překvapil brankáře Nováka. „V závěru jsme věřili, že nějaký bodík urveme. Ale docházely síly a Gibala potvrdil své střelecké kvality," mrzelo Čurgaliho.

A právě nejlepší střelec celé soutěže, který už na podzim dal Šluknovu čtyři góly, rozhodl. Nejprve prostřelil Jandu v 79. minutě, hattrick pak dokonal pět minut před koncem. Hosté tak obrátili zápas a kolo před koncem se radují z celkového vítězství v soutěži. A také postupu do krajského přeboru.

„Tentokrát i přes prohru diváci ocenili potleskem výkon našeho mužstva," dodal Čurgali.

Plaston Šluknov – SK Brná 2:3 (1:0)
B: Horák, Čurgali – Gibala 3. R: Provazník. ŽK: 3:2. ČK: Gaydarski, Štráchal (oba Brná), 150 diváků.
Šluknov: Janda – Koukol, Lukáč (64. Král), Kirchner, Čurgali – Čmugr (59. Žák) Blaho, Schneider (88. Uchytil), Knížek – Altman, Horák (82. Dvořák)