Na jaře dobře hrající hosté, kteří bojují o záchranu v soutěži, se představili opět v dobrém světle. Vilémov nastoupil v totožné sestavě jako před týdnem, kdy doma přejel Toužim. Z Varnsdorfu tedy opět pomohlo druholigové trio – Kouřil, Dobrovolný a Just.

Vstup do utkání vyšel severočechům na jedničku. V osmé minutě zahrával trestný kop Chod a míč s pomocí větru zapadl překvapivě do domácí branky – 0:1. Úvaly, které bojují o špici divizní tabulky, se osmělily až po půlhodině hry. Marek však z trestného kopu trefil zeď, Malík pak pro změnu netrefil Vaňákovu branku. Ve 33. minutě mohli hosté přidat druhou trefu. Dělovka Kurela zatřásla domácím břevnem, o čtyři minuty později se celá situace opakovala, tentokráte pálil Chod. Místo druhého gólu ale přišlo ve 44. vyrovnání. Domácí dobře kombinovali a Bozděch se prosadil střelou k tyči – 1:1.

„Na šance jsme byli lepší. Ale bohužel při nás nestálo potřebné štěstí, hlavně při střelách Kurela a Choda," smutně říkal manažer Vilémova Libor Sklenář.
Po změně stran hosté taktickým a bojovným výkonem drželi remízový stav. Navíc
v 73. minutě byl sražen Kurel
a jeden z domácích obránců byl vyloučen. Nakonec však udeřil domácí favorit. Dvě minuty před koncem přišel dlouhý míč za hostující obranu
a Szücz nekompromisně propálil Vaňáka – 2:1. A když v 90. minutě spálil poslední velkou šanci Vavroušek, na zpáteční cestu si Vilémov nepřibalil ani bod.

„Je to velká škoda a smůla. To bylo snad pošesté, kdy jsme inkasovali v samotném závěru utkání. Výkonem jsme ale nezklamali. Nicméně na body jsme tady určitě měli," zklamaně dodává Sklenář.

Vilémov hraje v dalším kole doma proti Českému Brodu. Půjde o důležité utkání, jelikož Vilémov ztrácí na Český Brod pouhé dva body.

SK ÚVALY - STAP TRATEC VILÉMOV 2:1 (1:1)

Branky: 44. Bozděch, 88. Szücz – 8. Chod. R: Kubr. ŽK: 0:2. ČK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 1:1.

Vilémov: Vaňák – Vavroušek, Jirchář, Kouřil, Dobrovolný – Očipka (85. Buryánek), M. Nagy, Chod, Ruszó (50. Čuda) – Kurel (75. Šťastný), Just.