V 16. kole hrají svěřenci trenéra Suchomela v neděli od 14.30 v Žatci, který je zatím šestý.

„Zimní příprava proběhla v pořádku. Hráči mají za sebou 33 tréninkových jednotek a celkem jsme sehráli dvanáct přípravných utkání. V sedmi jsme zvítězili, třikrát remizovali a dvakrát prohráli. Navíc jsme opět obhájili vítězství na děčínském zimním turnaji O pohár města Děčína,“ spokojena říká manažer Vilémova Libor Sklenář.

Mezi nejkvalitnější zápasy patřila utkání s Lovosicemi (2:1), Teplicemi U 19 (4:4) a Juniorem Děčín (2:1). Po tomto období se vykrystalizoval 18členný kádr, ve kterém zůstali: Loos, Vaňák, Winzig,  Šmalcl, Dvořák, Jirchář, Vavroušek, Dobeš, Očipka, Kurel, Kopřiva, Hyka, Čuda, Buryánek, Maier ml. a nově získaní – Zelinger a Zadina (oba z Varnsdorfu) a Svoboda (ze Šluknova). Kádr opustili – Greňo, Zachariáš, Škyta, Posnar, Marek a Kurel ml.

„Realizační tým zůstává beze změn. Kapitánem mužstva byl v tajném hlasováním opět zvolen Vlasta Šmalcl a jeho zástupci budou oba gólmani Loos a Vaňák,“ s úsměvem prozradil Sklenář.

Hned v prvním kole čeká na Vilémov těžká práce. V neděli se představí na půdě ambiciózního Slavoje Žatec. „Soupeř má dobré zázemí a vedení. Z hráčů bych vyzdvihl Zdeňka Svobodu. Nebude to snadné, doma jsme vyhráli se štěstím 1:0. Pokud přivezeme bod, byli bychom hodně rádi,“ vyřkl vilémovské cíle Sklenář.

Vilémov má menší problémy s kádrem. „Bohužel zraněni jsou Kurel a Vavroušek, což je hodně citelné oslabení a zcela fit není ani Dvořák. Navíc nám nepřišla pro administrativní chybu legitimace Zelingera z Prahy, takže to je minimálně třetí hráč z kádru, který nebude moci nastoupit. Počítáme se dvěma až třemi hráči z Varnsdorfu, kteří to však budou, se dozvíme až v sobotu navečer, bezprostředně po jejich utkání v Opavě,“ prozradil Sklenář.

A jaké má Vilémov cíle v jarní části soutěže? „Chceme se udržet se  v klidných horních patrech tabulky a lákat do svého krásného stánku stále více diváků. Kvalitní kádr na to určitě doplněný a připravený mají, o čemž svědčí velmi dobrá zimní příprava,“ dodal vilémovský manažer.