SK Jirny – Vilémov

5:0 (2:0)

Nedoléčeni k tomu nastoupili Greňo a Uka, kteří museli být v průběhu zápasu vystřídání. Domácí byli po celé utkání lepším celkem, hosté se snažili, měli dokonce i několik slibných příležitostí, ale to bylo málo proti pěti inkasovaným brankám v jejich síti, většinou po vlastních chybách, které důrazní domácí trestali a znovu se ukázalo v čem je vilémovská slabina oproti soupeřům – v produktivitě.

Dvě hrubé chyby silně nachlazeného Greňa a dvě neproměněné šance hostů nakonec rozhodly o hladkém, ale nezaslouženém vedení 2:0 po první půli pro domácí. Druhý gól do šatny opět nepřidal hostům na psychické pohodě, neboť to mělo být spíše 1:1, ale šance jsou jedna věc a branky druhá. V první půli musel navíc odstoupit jindy spolehlivý Charles Uka, ale pro obrovské bolesti nakopnutého kotníku ze středeční benefice ve Šluknově to prostě dál nešlo.

Po obrátce pak domácí přidali další tři branky. „I když se s touto porážkou počítalo a nikoho nepřekvapila, naskýtá se zde znovu otázka proč ta naše produktivita tak klesla. Při trénincích se tomu věnuje nejvíce času a stejně to tam nepadá. Bohužel přibylo další zranění a i když již na sobotu proti Děčínu bude k dispozici Kurel, hráčů máme velice málo a to není před důležitém derby dobrá zpráva. Musíme jen doufat, že se alespoň dva hráči ze základu do soboty uzdraví, protože hrát to v základu s pěti hráči z lavičky, je přeci jen víc než znát na výkonu i na výsledcích,“ posteskl si manažer a vedoucí vilémovského týmu Libor Sklenář.

Branky: Janoušek 3, Procházka, Jandzik. ŽK 1:5. Sudí Moník.

Vilémov: Loos – Uka (30. Čuda), Nagy, Greňo (59. Svoboda) – Buryánek, T. Jägr, Vlk, Goumbi, Pácha – Lehrl, Zelinger.