Ten po první sezoně divizi opustil, aby se do ní po roce vrátil a tentokrát vybojoval skvělé páté místo. V právě začínající sezoně vidí prezident klubu Vladimír Šoltys tým ještě výš.

„A to také z toho důvodu, že kádr prakticky nezaznamenal žádné velké změny, odešel vlastně jen Stejskal, který začal pracovat v Praze a s dojížděním do Děčína by to bylo příliš komplikované. Fotbal bude hrát v místě bydliště tedy v Lovosicích,“ vysvětlil prezident. „Hrát už u nás nebude ani Štípek, se kterým nebyla prodloužena smlouva,“ doplnil „velkého šéfa“ trenér řezníků Míra Vašák.

Do týmu se naopak po půlroční pauze, kdy hrál za Blšany, vrátil Hubený. „Jeho návrat by měl zkvalitnit naší hru po zemi a také zahrávání standardních situací,“ poznamenal Šoltys. Z hostování v Jílovém se vrátil Jan Mataj a z Junioru Děčín přišli mladíci Meduna a brankář Erneker. „Ještě u nás má enormní zájem hrát Tlapla, který naposledy hrál za Brozany, to je ale zatím ve stadiu zkoušení, určitě u nás šanci dostane,“ pokračoval prezident.

Velký otazník visí nad zkušeným Majerem, ten laboruje s achilovkou, ještě se nezapojil do tréninku a bude zřejmě delší dobu mimo hru.

„S přípravným obdobím příliš spokojený nejsem, ne snad, že by neprobíhalo podle plánu, ale v zápasech se slabšími soupeři nepodávali hráči zrovna optimální výkony. Spíš bych řekl, že hráli laxně. Jak si pak vysvětli diametrálně odlišný výkon v pohárovém utkání s Českou Lípou. V tomto duelu jsme byli třetiligovému soupeři více jak vyrovnaným soupeřem a mančaft hrál opravdu dobře. Je vidět, že v něm fotbalovost a zkušenost je, jen to z týmu dostat i na hřišti,“ řekl Vladimír Šoltys a pak se zahleděl do blízké budoucnosti: „Jak už jsem řekl, mužstvo je zkušené a fotbalové. Téměř všichni hráči ze základu mají již minimálně dva roky zkušenosti s divizní soutěží, takže nevidím důvod proč nemyslet trochu výše. Zkrátka páté místo v novém ročníku by pro mě samotného bylo zklamáním.“

Trenér Vladimír Vašák jen skromně dodal: „Určitě chceme vyhrát každý zápas a být v tabulce co nejvýše. Ke každému zápasu ale musíme nastupovat s určitou pokorou a úctou k soupeři.“