V prvním poločase branka nepadla, skoro šest stovek diváků vidělo vyrovnaný fotbal. Šancí bylo poskrovnu. Tu největší varnsdorfskou měl Dominik Šup, Belaň však jeho jedovatou střelu zlikvidoval.

Jenže nástup do druhého poločasu svěřenci trenéra Frťaly vůbec nezvládli. Po necelé minutě se na levé straně zjevil Pavel Čermák. Jeho nepovedený centr pak zapadl za překvapeného Porcal. A v 63. minutě přidal Baník gólovou pojistku. Po chybě Kouřila vybojoval balón Vávra. Míč si převzal Kosaka, který ho ještě prostrčil na Glasera. Ten se v tváří tvář Porcalovi nemýlil.

Hosté se snažili vstřelil kontaktní trefu, vyloženou šanci si ale nevytvořili. Varnsdorf tak zůstává v tabulce dvanáctý. Jejich náskok na sestupové příčky se ale ztenčil na pět bodů.

V dalším kole hrají Severočeši na domácím hřišti. V neděli od 17 hodin je ale čeká nejtěžší možný soupeř, do Kotliny totiž dorazí první Opava.

„Bylo to pro nás smolné utkání, na těžkém terénu se spíše bojovalo, než hrál nějaký kombinační fotbal. Myslím si, že jsme byli v první půli lepším týmem a vytvořili si dvě stoprocentní šance, které jsme bohužel neproměnili. Vstup do druhé půle se nám nepovedl, když jsme dostali hned v první minutě druhého poločasu branku. Gól nás nepoložil a zatlačili jsme Sokolov před jejich branku, nicméně přišla naše chyba v defenzívě. Poté jsme se snažili hrát dopředu, ale nějakou výraznější šanci už jsme si nevytvořili. Všechny nás tato prohra mrzí, protože víme, že jsme si nějaké body mohli odvézt,“ hodnotil utkání varnsdorfský fotbalista Adam Ondráček.

Baník Sokolov – FK Varnsdorf 2:0 (0:0)

Branky: 46. Čermák, 63. Glaser. R: Nenadál – Poživil, Pfeifer. ŽK: O. Ševčík – Bláha. Diváci: 580.

Varnsdorf: Porcal – Bílek, Zieris, Kouřil, Chlumecký – Zbrožek (71. Kocourek), Bláha – Ondráček, Barac (78. Klobása), Šulc (59. Durdević) – Šup