K dalšímu jarnímu utkání fotbalové I. A třídy Ústeckého kraje zajížděl šluknovský Plaston v sobotu dopoledne na půdu ambiciózních Lovosic.

Lovosice – Šluknov 4:0 (2:0)

Domácí se před zahájením jarních bojů vůbec netajili postupovými ambicemi a podle toho také začali. V předchozích dvou zápasech bez větších problémů vyhráli a to samé se jim podařilo i v duelu se šluknovským Plastonem. Ten nastoupil bez pěti hráčů základní sestavy a zřejmě ani na lepší výsledek pomýšlet nemohl. Snad těch gólů mohlo být o trochu méně.

Začátek utkání Šluknov vůbec nezvládl. Hrál ustrašeně a domácí toho náležitě využili, když rozhodli utkání v první čtvrthodině. Nejprve dorážel v 6. minutě do prázdné branky z blízka Janda a ve 14. minutě krásnou střelou do šibenice zvýšil Faust už na 2:0. S postupem času se hra začala vyrovnávat, ovšem domácí byli stále nebezpečnější v koncovce.

Druhý poločas nastoupil Šluknov se snahou o zdramatizování utkání, ovšem finální část akcí byla velmi kostrbatá. Branku se podařilo ohrozit jen ve dvou případech, ale brankář si s přehledem poradil a udržel čisté konto. Třetí gól přišel v 75. minutě, když poslal stoper domácích čtyřicetimetrový pas do útoku. Stopeři Šluknova se srazili a zkušený Janda si tváří v tvář s brankářem v klidu poradil a bylo to 3:0. Na konečných 4:0 upravil v 85.minutě po dalším rychlém protiútoku Krpeš. „Utkání se nám vůbec nepovedlo. Chyběl nám důraz. Obrana hrála v novém složení a bylo to znát. I přesto si myslím, že výsledek je krutý. My se musíme připravit na další domácí zápas a vyhrávat hlavně doma,“ řekl e kapitán hostů Kirchner.

Branky: Janda 2, Faust, Krpeš. ŽK 2:2. Před 120 diváky řídil Cvachoušek.

Šluknov: Bednář – Holešovský, Hlavsa, Baulovič, Kozák – Novotný, Kirchner, Hermann, Stelmaščuk, Čurgali, Blažek. Střídali: Z. Navrátil, M. Navrátil.