Domácí se potýkali s nekompletním kádrem. „Bohužel do zápasu nemohl nastoupit pro nevolnosti Jarábek, Hajduk má pohmožděný kotník a Záruba čeká na ID ve FAČR. Také čekáme na dořešení hostovací  výměny Vichterey a Dobeš. Jeden z nich by se měl tento týden zařadit do týmu," uvedl hrající vedoucí týmu Ladislav Čurgali starší.

První branku daly Hrobce. Stalo se tak při autovém vhazování domácích na polovině hostí. Soupeřův brejk byl ovšem smrtící – 0:1. Vyrovnání přišlo po průniku Slaniny, když Lehrla střelu srazil rukou obránce hostů. Penaltu bez problémů proměnil právě Lehrl –  1:1. Hosté se znovu ujali vedení před přestávkou, když využili přesný centr ze strany 1:2. „Největší šanci první půle za domácí měl Kasal, když sice přehodil vyběhnuvšího brankáře, ale míč skončil vedle prázdné branky," držel se Čurgali za hlavu.

Začátek druhé půle byl rozpačitý, ale v poslední půlhodině přeci jen domácí Plaston zabral a zatlačil hosty před svojí branku.

Po nahrávce Lehrla mohl vyrovnat Čurgali, ale ve vyložené šanci trefil jen brankáře hostů. Další dvě šance měl také Kasal, ale neměl svůj střelecký den. Hosté ovšem byli nadále nebezpeční a v největším tlaku domácích překvapivě zvýšili na 1:3. Domácí znovu zdramatizovali utkání, když Hlávka obstřelil vyběhnuvšího brankáře a míč skončil v brance  – 2:3. Snahu o vyrovnání ukončili hosté po dalším z brejků, když na přesnou střelu za vápnem brankář Bednář nedosáhl  – 2:4.

Premiéra tak domácím pěkně zhořkla. „Za nás zaslouží pochvalu Kirchner, který jako správný kapitán šel příkladem a bojoval jako lev. Pozitivní byla i snaha o vyrovnání nepříznivého stavu. Na druhou stranu je hodně co zlepšovat, hosté se až velmi snadno dostávali do šancí po laciných chybách," dodal závěrem Čurgali.

PLASTON ŠLUKNOV - HROBCE 2:4 (1:2)

Branky: Lehrl (pk), Hlávka-Císař 2, Klouček, Šafránek. R: T. Doubek. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 1:2.

Šluknov: Bednář – Baulovič, Lukáč, Holešovský, Jägr – Slanina, Kramer, Kirchner, Hlávka – Lehrl, Kasal. Střídali: Čurgali st., Svačina.