Fotbalisté šluknovského Plastonu si to u domácích fanoušků po porážce 0:11 v Neštěmicích vyžehlili.Na domácím „béčkovém" hřišti, kde však byl velmi špatný terén, porazili Libouchec 2:1. „Bohužel fakt, že se hrálo na rezervním trávníku, ovlivnil jak počet diváků, tak samotnou kvalitu hry," mrzutě konstatoval domácí trenér Ladislav Čurgali.

Terén tak donutil oba celky vsadit hlavně na bojovnost. „Od úvodu se hrálo od podlahy, důraz na obou stranách, mnoho osobních soubojů, nebyl prostor pro pohledné kombinace," říká Čurgali. Ovšem na šance to rozhodně nebylo skoupé utkání. Za domácí neproměnil samostatný nájezd Kasal, Holešovský trefil tyč a Čmugr mířil těsně vedle. „Na druhou stranu trefil Libouchec tyč a břevno," poznamenal domácí kouč.

Do vedení šel Šluknov díky přízemní střele Mikuly, kterému nahrával Kirchner 1:0.

Ve druhé půli začali hosté tlačit a díky Rehnovi zaslouženě vyrovnali. Tři body však domácím vystřelil Záruba, který byl v souboji rychlejší než brankář a zajistil Šluknovu výhru.

„Pro hosty to bylo po vyrovnaném utkání kruté, ale z nás byla přece jen o trošku více cítit chuť po vítězství. Tak se má hrát před domácím publikem. V dalším utkání hrajeme v Pokraticích, kde se nám dlouhodobě nedaří a kde vždy panuje velmi nepřátelské prostředí," uzavřel vše Ladislav Čurgali.

PLASTON ŠLUKNOV - LIBOUCHEC 2:1 (1:0)

Branky: Mikula, Záruba Rehn. R: Bretschneider. ŽK: 3:2. Diváci: 60.

Šluknov: L. Čmugr - Horák, Lukáč, Holešovský, Jägr - Mikula, Moravec, Kirchner, Kasal - Záruba, J. Čmugr. Střídali: Střihavka, Slanina.