Naopak svěřenci Pavla Mokráčka mají další tři body a mohou být ve zbytku sezony docela v klidu. „Jsem moc rád za tři body, bylo to důležité utkání. Líbil se mi i náš výkon. Sice tam byly hluché pasáže, ale jinak to bylo dobré," pochvaloval si domácí trenér Mokráček.

„ Opět jsme utkání nezvládli. Nemohu hráčům upřít snahu a bojovnost, ale jsme v křeči a nedaří se nám nic," hlesl šluknovský kouč Ladislav Čurgali.

Domácím k první brance pomohl šluknovský brankář Janda, který si po rohu míč srazil do vlastní sítě. „Jenže na druhé straně přišel taky smolný gól. Vaněk míč po trestném kopu vyrazil jen do zad Horáka a míč zapadl do branky," pousmál se Mokráček. Vedení si ovšem domácí vrátili po hezké akci. „Hodač míč ze středu hřiště poslal do strany na Myslivečka. Ten se uvolnil a předložil míč Machovi, kterému stačilo nastavit nohu," radoval se Mokráček.

Po změně stran pak pojistil domácí výhru Chmelík. Nejlepší klubový střelec tak trochu nachytal Jandu z trestného kopu. „Vítězství by nám do zbytku sezóny mělo dodat potřebný klid," myslí si Mokráček.

To Šluknov je v úplně opačné pozici. „V dalším utkání hostíme v sobotu silné Jílové, kde bude v naší situaci velmi těžké uspět," dodal Čurgali.

FK Česká Kamenice – Plaston Šluknov 3:1 (2:1)

Branky: vlastní Janda, Mach, Chmelík – Horák. R: Sabo. ŽK: 2:2. Diváci: 110.

Kamenice: M. Vaněk – Mysliveček (77. Jírava), Tschakert, Louda, P. Vaněk – Mitruška, Chmelík (89. Vindyš), Mach, Šimek – Černý, Hodač (85. P. Kozelek)

Šluknov: Janda – Hajduk, Lukáč, Koukol (66. Altman), Mendel – Chlan, Kirchner, Horák, Sokol (51. Navrátil) – Zounar, Blaho