„Jeli jsme do Křešic s bodovými myšlenkami. Byl to další zápas, kde jsme inkasovali v samotném závěru. Na tom prostě musíme zapracovat. Porážka mě mrzí kvůli našim skvělým fanouškům a také hráčům. Byl na nich vidět zápal a stoprocentní nasazení," zklamaně hlesl šluknovský trenér Ladislav Čurgali.

V prvním poločase se v tutových šancích objevili Horák s Blažkem. Domácí brankář byl vždy na místě. „I Křešice zahrozily. Jenže Čmugr, chytající legenda, podal výborný výkon," ocenil brankáře Čurgali.

Po změně stran se Šluknov soustředil na rychlé protiútoky. „Do vedení nás mohl dostat Blažek. Ten překonal i brankáře, ale míč se zastavil na horní tyčce. Tři minuty před koncem jsme si vypili kalich hořkosti do dna. Po přetaženém centru zůstal ve vápně hráč, který tvrdou střelou rozhodl," smutně povídal kouč hostí.

Plaston se tak v tabulce propadl na sedmou příčku. Napravit si nelichotivou jarní bilanci může už ve středu, kdy od 17.30 dohrává odložený duel s předposledními Košťany. „Chci pozvat všechny naše fanoušky, potřebujeme jejich podporu. A také už konečně tři body," dodal Čurgali.

FK Křešice - Plaston Šluknov 1:0 (0:0)

B: Zdvořák. R: Sedláček. ŽK: 1:1. Diváci: 60.

Šluknov: Čmugr - Koukol, Holešovský, Lukáč, Knížek - Hajduk, Kirchner, Dobeš, Altman - Horák, Blažek. Střídali: Jiřinský, J. Schneider, Jetýlek.