Hosté nepřijeli kompletní. „Slanina je zraněný, Čmugr musel do práce a Mikula hrál za rezervní tým," vysvětloval trenér hostů Ladislav Čurgali.

V úvodu hosté překvapili aktivní hrou. Odměnou jim byl první gól Kasala, který těžil z bojovnosti Záruby. „Domácí byli zaskočeni, jenže 
z první šance po standardní situaci vyrovnali," kroutil hlavou Čurgali. Do vedení dostal Šluknov opět Záruba, který byl ve vápně faulován a sám pak proměnil pokutový kop. Jenže hosté těsný náskok do přestávky neuhlídali. „Opět to byl centr do vápna, když jsme  nepohlídali odražený míč," zlobil se šluknovský kouč.

Po změně stran už padaly branky pouze za záda Bednáře. V té třetí měl právě prsty šluknovský brankář, když se nechal přeskočit domácím útočníkem. „Pojistku domácí přidali jak jinak než po přetaženém centru na zadní tyč," nechápal stratég Šluknova.

Hosté zkusili v závěru více otevřít hru, i šance přišly, ovšem gól již nepadl.

Šluknov tak svou bodovou sbírku nerozšířil a zůstává na devátém místě.  „Mužstvo musím pochválit hlavně za první poločas za aktivní hru, chuť dávat góly. Škoda, že naši velkou snahu sráží laciné góly. Je potřeba zapracovat na bránění, a to hlavně standardních situací. Jasným příkladem je, když stoper jde do zdi, místo aby řídil bránění a ve zdi byl krajní záložník. Také při centrech hráči nesmí jen koukat na míč a centrujícího hráče 
a všímat si dalších hráčů, kam nabíhají," podotkl Čurgali.

V dalším kole se Šluknov představí doma, kdy přivítá třetí Milešov. „Bude to hodně těžké utkání. Chceme pozvat všechny naše fanoušky, aby nás přišli podpořit. My zkusíme vyhrát," dodal šluknovský kormidelník.

SOKOL POKRATICE - PLASTON ŠLUKNOV 4:2 (2:2)

Branky: Fišara 2, Vlašič, S. Krej-čík – Kasal, Záruba. R: Čáka. 
ŽK: 2:2. Diváci: 70.

Šluknov: Bednář – Horák, Holešovský, Jägr – Navrátil, Moravec, Kirchner, Kasal – Záruba, Střihavka. Střídali: Šach, Novotný, Čurgali st.