A jak už to tak bývá, Šluknov svou kůži opět neprodal lacino. Lépe začal favorit utkání, když už v sedmé minutě Zelinger poslal zpětnou přihrávku na Kopřivu a ten střelou k tyči dostal Vilémov do vedení – 1:0. Šluknov v úvodu hodně chyboval, nad vodou ho držel dlouho jeho brankář. Ovšem ani ten nestačil ve 32. minutě opět na Kopřivu. Šikovný záložník byl na konci akce na jeden dotek po ose Kurel mladší a Buryánek – 2:0. Jedinou šanci Šluknova promarnil Karpíšek, když mu míč na poslední chvíli uskočil. „V první půli se hrálo podle našich not. Měli jsme dát daleko více branek. Bylo dobré, že se hrálo velmi slušně,“ poznamenal vilémovský manažer Libor Sklenář.

Nástup do druhé půle vyšel lépe Šluknovu. Už v 56. minutě snížil matador Ladislav Čurgali starší, kterému skvostně „namazal“ Vavroušek – 2:1. Vilémov pak postihla malá nepříjemnost, když se v 70. minutě zranil Vavroušek (rameno). Divizní tým tak dohrával pouze o deseti lidech. A v závěru mohl Šluknov i vyrovnat. Nůžky R. Vichtereye skončily těsně vedle a dvě minuty před koncem mohl dát druhou branku Čurgali starší, ale míč vůbec netrefil. „Nakonec jsme málem doplatili na spálené šance. Ale další výhra se počítá. Po tomto zápase jsme zúžili kádr o dva hráče, Petra Posnara a Jana Marka, kteří se vracejí do svých mateřských oddílů,“ prozradil Sklenář.

"V první půli výrazně lepší Vilémov, ve všech utkáních máme bohužel slabší začátky. V druhé půli již vyrovnané utkání, v posledních dvaceti minutách jsme soupeře zatlačili a hodně se bál o výsledek. Škoda mé neproměněné šance v závěru, za druhou půli jsme si vyrovnat zasloužili," řekl vedoucí Plastonu Ladislav Čurgali.

Králem Severu tak zůstává Vilémov.

SK STAP TRATEC VILÉMOV - PLASTON ŚLUKNOV 2:1


Branky: 7. a 32. Kopřiva – 56. L. Čurgali starší. Poločas: 2:0. Diváci: 40.

Vilémov: Loos (46. Vaňák ) – Zadina, Dvořák, Posnar, Buryánek – Vavroušek, Dobeš, Očipka, Kopřiva – Kurel ml., Zelinger.

Šluknov: Bednář- Čurgali ml., Lukáč, Holešovský, Jägr- Hajduk, Kirchner, Vichterey R., Šembera-Sokol, Karpíšek. Střídali: Čurgali st., Hlávka, Šolin