„Tři body jsou zvenku vždy cenné, i když s hrou nejsem úplně spokojen," přiznal trenér Ladislav Čurgali, který jako střídající hráč také zasáhl do dění na hřišti.

Po vzájemném oťukávání, kdy byly šance na obou stranách, nečekaně udeřily po standardní situaci domácí. „Nakopávané míče nám dělaly v první půli velké problémy. Domácí vyhrávali většinu hlavičkových soubojů. Naštěstí se nám podařilo do poločasu vyrovnat, když se po standardní situaci a centru Zadiny prosadil hlavou Holešovský," oddechl si Čurgali.

I ve druhé půli se diváci nenudili a šancí neubylo. „Více jich ale bylo na naší straně. To se projevilo i na gólech, když nejprve Svoboda naservíroval míč před branku Hajdukovi, který uklidil míč do branky. Potom se trefil i Svoboda, když si vyměnili s Hajdukem role," konstatoval šluknovský kouč.

Jenže pak jako by Plaston přestal hrát a Travčice vycítily šanci na drama. „Domácí nás mohli potrestat. Naštěstí vstřelili jen jednu branku a snížili na rozdíl jediného gólu. Pojistku nám ale dal po rohu hlavou Dobeš. V závěru pak Travčice rezignovaly a my mohli přidat další góly," usmíval se Čurgali.

V dalším kole na Šluknov čeká těžký sok druhý Libouchec. „Jdou o něm vynikající zvěsti, že hrají nejlepší fotbal. Pokusíme se před domácími fanoušky podat co nejlepší výkon a získat body. Děkujeme za podporu z Travčic, kdy mimo našich FANS přijeli fandit i místní motorkáři. Měli jsme tam jednoznačné domácí prostředí," dodal Čurgali.

FK Travčice - Plaston Šluknov 2:4 (1:1)

Branky: Trch, Novák - Holešovský, Svoboda, Hajduk, Dobeš. R: Trutnovský. ŽK: 1:1. Diváci: 120.

Šluknov: Uchytil - Koukol, Lukáč, Holešovský, Zadina - Jirův, Kirchner, Dobeš, Altman - Svoboda, Hajduk. Střídali: Brda, Čmugr, Čurgali.