Ve Šluknovském výběžku s napětím čekali, jak dopadne páteční zasedání vedení Českomoravského fotbalové svazu, to mělo posvětit s konečnou platností účast Varnsdorfu ve II. lize. Krátce po obědě padlo rozhodnutí. „Volal mi licenční manažer svazu pan Rýznar, že jsme přijati do profesionálního fotbalu,“ tlumočí radostnou zprávu Deníku Vlastimil Gabriel, ředitel severočeského klu­bu.

Varnsdorf se dostal do druhé nejvyšší soutěže v republice až ze 6. místa tabulky ČFL a zaplní místo po Bohemians Praha, kteří neobdrželi licenci. Už dříve totiž odmítl nabídku svazu účastnit se příštího ročníku II. ligy Písek, Vltavín i Slavia B. Jako poslední se možnosti postupu vzdaly Ovčáry.

Zájem ale měl další v pořadí, tedy tým trenéra Zbyňka Busty. Ve středu licenční komise vyrazila na obhlídku varnsdorfského stadionu i zázemí a ta poté klub doporučila svazu jako vhodného účastníka druhé ligy. V pátek byl Slovan definitivně přijat do II. ligy. „Očekávali jsme, že to dobře dopadne,“ pokyvuje hlavou Gabriel.

Severočeši ale ještě musejí splnit několik podmínek, jako je převod sportovního klubu na akciovou společnost, vybudování sektoru pro hostující fanoušky a střídaček. „To jsou drobnosti. Do týdne všechny nedostatky vyřešíme,“ uklidňuje Gabriel.

V minulosti se Varnsdorf několikrát pokoušel o přímý postup, sportovní cestou to ale nešlo, a dočkal se až díky legislativnímu kroku. „Postup nám vždy těsně unikl, ať už to bylo spravedlivě, nebo ne. Tentokrát to vyšlo,“ raduje se šéf klubu. „Zkusíme druhou ligu na hřišti uhrát,“ slibuje.

Severočeši věří, že soutěž zvládnou a utáhnou ji i finančně. „Se sponzory jednáme průběžně a peníze sháníme. Co se týče hráčů, tak dvanáct jich máme, ale nikoho dalšího jsme dosud neoslovovali. S tím začneme hned o víkendu. V příštím týdnu by měly ligové týmy vyřazovat hráče, tak věřím, že pět šest kvalitních fotbalistů seženeme,“ plánuje Gabriel. Varnsdorf se chystá spolupracovat se sousedními kluby – Teplicemi, Libercem, Jabloncem, Mladou Boleslaví a Ústím, které mu už včera pustilo brankáře Radka Porcala a rychlonohého krajního záložníka Pavola Rudnytskyho.

Severočeši vstoupí do druhé ligy 31. července utkáním v Jihlavě. O týden později přivítají doma Třinec. „To bude svátek pro celý Šluknovský výběžek,“ těší se Gabriel.