Varnsdorf – Žižkov B

4:0 (1:0)

Domácí se museli obejít bez zraněných Hyky a Procházky, kteří si přivodili zdravotní komplikace v průběhu letní přípravy. Z náhradníků do hry dále nezasáhl Ginzel, který se vrátil z hostování v Novém Boru.

Od počátku se ujal iniciativy Slovan a hned v úvodu mohl otevřít skóre, když centr Křemena jen lehce hlavou lízl Jordák a míč skončil v zámezí. Následovala Chodova nevydařená střela mimo a stejně si počínal Hřebeček z týmu hostů. V 17. minutě přišla asi největší šance Žižkova, když z dobrého centru šla prudká hlavička Turka těsně nad bránu Macháčka. Pak slabou střelu Kotiše pokryl gólman a ve 23. minutě přišla perfektní kombinace Slovanu. Kabele s Chodem vyšachovali ve vápně obranu, míč dostal do gólovky zcela volný Hozda, jeho střelu pod břevno ale stačil brankař Boháč vyškrábnout na roh. Po půlhodině hry už padla branka. Jordák zahrával roh, míč se ze skrumáže dostal k šestnáctce a Jakobovský přízemní střelou k tyči rozjásal diváky poprvé.

Vstup do druhé části zápasu domácím vyšel skvěle. Po třech minutách hry zahrával z pravé strany Jordák přímý kop a jeho zatočená střela skončila v síti. Nedlouho poté pak přišla třetí branka. Po dobré přihrávce se před vápnem skvěle zbavil protihráče Jordák a bombou s pomocí břevna rozvlnil síť na 3:0. Tato branka hosty definitivně zlomila a do konce zápasu se jim už podařilo vybojovat jen dva rohy. Střelecké štěstí varnsdorfských ještě zkoušeli střídající Grubhoffer a také Kotiš, oba však mířili mimo bránu. Až v 83. minutě se diváci ještě dočkali. Po nakrátko rozehraném nepřímém kopu se do míče opřel stoper Vavroušek a prostřelil vše, co balónu stálo v cestě. Jenom síť vydržela. Diváci volali „dejte jim bůra“ a jejich přání zkoušel naplnit Kotiš. Jeho střelu k tyči Boháč ale odvrátil na rohový kop. Vzápětí už sudí odpískal konec utkání, které hráči Slovanu zvládli k potěšení obecenstva skvěle. „Dokázali jsme soupeři vnutit svůj způsob hry a moc mu toho nedovolili. Přesto nám chybělo v prvním poločase více odvahy, drzosti a také i úspěšnější koncovka. Šance Jordáka v úvodu a pak také Hozdy se musí proměňovat. Vstup do soutěže je skvělý, jsem spokojený, ale nelze usnout na vavřínech,“ upozornil trenér Zbyněk Busta.

Branky: 48. a 56. Jordák, 31. Jakobovský, 83. Vavroušek. Rohy 7:2. Postavení mimo hru 2:4. ŽK Jordák -Votava. 400 diváků. Rozhodčí Bureš.

Varnsdorf: Macháček – Ježdík, Vavroušek, Stehlík, Křemen – Kabele (63. Grubhoffer), Kotiš, Jakobovský, Hozda (69. Formáček) – Jordák, Chod (80. Čapek).