Varnsdorf – Karlovy Vary

1:0 (1:0)

Už v 5. minutě mířil hostující Rosendo z úhlu mimo. Na druhé straně odpověděl po čtvrthodině hry parádní střelou Jakobovský a skvělým zákrokem se předvedl gólman Četverik. Domácí tým pak měl více ze hry, ale větší šance si oba týmy nepřipravily. Až ve 38. karlovarský gólman neudržel vysoký centr a překvapený Chod nedokázal trefit balón do brány. Ale o dvě minuty později se Slovan dočkal kýžené branky. Vondráček na levé straně fauloval před pokutovým územím a viděl ŽK. K rozehrání se připravil Hyka, poslal míč při zemi do skrumáže na malé vápno a odtud je poslal do sítě J. Procházka. Před odchodem do kabin ještě hosté trefili tyč a to bylo z vážnějších situací v prvé půli vše.

Po obrátce nejdříve mířil J. Procházka nad bránu a pak krátký čas diktovaly tempo hry Karlovy Vary. Brzy se jim však zranil obránce Vondráček, musel být střídán a domácí tým začal mít větší tlak na bránu hostů. Nejdříve Jirouškův pokus šel do náruče Četverika. Pak střídající Jordák znovu trefil do brankaře a v 66. minutě z jeho střely zazvonila tyč. Domácí tým hrál pozorně, soupeře před svoji bránu pouštěl sporadicky a měl dvě, tři možností pojistit výsledek. Největší asi dvě minuty před koncem, kdy chyboval obránce hostů a Jordák s Grubhofferem nevyužili odkrytý prostor k potrestání. Slovan třetí jarní domácí výhrou poskočil na 9. místo a poslední dvě kola už může odehrát v pohodě.

Branka: 40. J. Procházka. Rohy 4:4. ŽK J. Procházka – Vondráček, Oslovič, Mičkal. 290 diváků. Rozhodčí: Pilný.

Varnsdorf: Vaňák – Hyka, Vavroušek, Stehlík, Křemen – Kotiš, Chod (85. Ježdík), Jakobovský, Jiroušek – J. Procházka (72. Grubhoffer), Formáček (62. Jordák). Trenér Zbyněk Busta.

AUTOR: Zdeněk Sobota