Podle papírových podkladů byl favoritem hostující Slovan, který přezimoval přesně v polovině tabulky na devátém místě se ziskem 24 bodů. Domácí žižkovské rezervě patřila po první polovině ročníku 2009/2010 předposlední příčka. Na Slovan však ztrácela pouhých šest bodů, takže se hrálo o hodně.

Žižkov B – Slovan Varnsdorf 0:0

Začalo se opatrně a první vzruch přinesla 29. minuta, ve které uviděl za ostrý skluz na hostujícího kapitána Choda žižkovský Balík. Největší gólová možnost první půle se zrodila až v úplně poslední minutě této části hry. To po křížné přihrávce postupoval sám na branku varnsdorfský Hozda, ale domácí gólman Boháč včasným vyběhnutím tuto gólovou šanci zmařil.

Úvod druhé půle poznamenalo časté střídání, když v průběhu dvanácti úvodních minut vystřídaly čtyři dvojice.

Největší příležitost celého zápasu na změnu skóre se urodila v 7. minutě, kdy po rychlém protiútoku nastřelil křížnou střelou tyč žižkovské branky varnsdorfský Kabele. Druhou příležitost druhé půle a také závěrečnou šanci na změnu skóre v utkání měl osm minut před koncem střídající varnsdorfský Jordák, domácí brankář Boháč však vytasil reflexivní zákrok nohou a jakoukoli změnu skóre odmítl. Body se tak nakonec dělily rovným dílem.

ŽK 1:2. Rozhodčí Beitinger.

Slovan Varnsdorf: Macháček – Hyka, Vavroušek, Kotiš, Čapek, Stehlík (56. Jordák), Chod, Jakobovský, Kabele, Hozda (56. Ginzel), Procházka. Trenér Zbyněk Busta.