Předpříprava

První část zimní přípravy na jarní boje, již zmiňované předpřípravné období, potrvá do 10. prosince a náplní budou tréninky v hale, tělocvičnách i na umělé trávě. Hráči si notně užijí posilovny, aerobiku, spinningu a dalších „radovánek“, chybět nebude sauna. Volna přijdou vhod pouze v pondělní dopoledne, páteční odpoledne a o víkendech. V závěrečném týdnu se uskuteční hráčské testy.

Zimní příprava

Znám je také lednový program zimní přípravy. Ta zahájí ve středu 5. ledna 2011 dvoufázovými tréninky a již nadcházející neděli se Slovan utká v zimní Tipsport lize s Teplicemi. Tato soutěž bude mít ve svém 14. ročníku třiadvacet účastníků. Hrát se bude na pěti místech. V Praze, Děčíně, Brně, Myjavě a Žilině, která obhajuje loňské prvenství. Základní část Tipsport ligy potrvá od 8. do 26. ledna příštího roku. Tentokrát nebude následovat play off, ale vítězové skupin A, B, C a lepší z vítězů skupin D a E se střetne v Praze v závěrečném turnaji o celkový titul. V děčínské skupině B bude mít varnsdorfský Slovan dále za soupeře SK Kladno, FK Ústí nad Labem a FC Slovan Liberec. Krom toho jsou na leden plánována ještě další tři přípravná střetnutí. Místa zápasů a jejich termíny budou průběžně včas uveřejňovány.

Trochu statistiky

Ještě se krátce ohlédněme za podzimní částí II. ligy z pohledu čísel. Slovan, jako nováček, z patnácti odehraných zápasů šestkrát vyhrál, nasbíral stejný počet porážek a ve třech případech remizoval. Se ziskem slušných 21 bodů skončil desátý v šestnáctičlenné tabulce, když na šestý Zlín ztrácí pouhé tři body a na vedoucí Duklu Praha bodů deset.

Lépe se Slovanu dařilo na jeho hřišti, kde čtyřikrát zvítězil, dvakrát remizoval a jen jednou odcházeli příznivci i hráči ze stadionu v Kotlině zklamáni z porážky.

Na hřištích soupeřů už to tak slavné nebylo, ale dvě výhry a jedna remíza patří k průměru celé druhé ligy.

Varnsdorfský brankář Porcal vychytal pět čistých kont, což ho vyneslo na čtvrté místo pořadí gólmanů v této „disciplíně“.

V tabulce střelců se David Procházka dělí s pěti úspěšnými zásahy o sedmé až třinácté místo, následuje Jiří Procházka. Ten se trefil čtyřikrát a v tabulce je ve skupině na čtrnáctém až osmnáctém místě.

Druholigový fotbal ve Varnsdorfu táhl a sedm domácích zápasů navštívilo 8 356 platících diváků, což činí průměr téměř dvanácti set diváků na jeden duel.

I venku byl na Slovan zvědav slušný počet příznivců, osm zápasů shlédlo 8 661 diváků, což je průměr 1082 na jeden zápas. Celkově obsadil Slovan v návštěvnosti velmi lichotivé páté místo. Před ním skončily jen takové týmy jako Zlín, Karviná, Žižkov a Jihlava.

V tabulce slušnosti to není pro Slovan příliš lichotivé, když mu s 35 žlutými a jednou červenou kartou patří šesté místo. Nejvíce trestanými byli na podzim Roman Mach a Jiří Procházka, kteří viděli v rukou arbitra po pěti žlutých kartách.