Varnsdorf – Králův Dvůr 1:0 (0:0)

V úvodu utkání musel dvakrát zasahovat domácí gólman L. Macháček, pak ale převzal iniciativu jeho tým a měl i několik šancí, žádná ale gólem neskončila a do kabin se před velkou zimou prchalo za bezbrankového sta­vu.

„V první půli jsme měli více ze hry, ale byla znát křeč a psychická tíha vyplývající z touhy po výhře. Chyběl mi i větší důraz hráčů ve vápně,“ poznamenal varnsdorfský trenér Z. Busta.

Příznivce domácích pak kromě přestávkového teplého občerstvení rozehřála i 53. minuta. Po již devátém rohu Slovanu, tentokráte v podání Vrabce, zachyboval gólman hostů. Vysoký míč na hranici malého vápna nezkrotil, za ním si naskočil kapitán Svojtka a hlavou dostal domácí do vedení. Hosté se snažili o korigování i ve čtyřminutovém nastavení, domácí zuby nehty bránili své první vítězství i za cenu několika razantních odkopů a to se jim podařilo. Radost i úleva pak byla veliká a snad to nakopne Slovan k rozjezdu z dolní poloviny tabulky.

„Po změně stran byla hra dopředu dobrá, ale zase bez efektivnější koncovky. Naše vedení jsme měli, a šance na to byly, jednou nebo i dvakrát potvrdit. Za dané situace bych očekával od zkušenějších hráčů zklidnění hry, nehrát na riziko a soupeře více držet na uzdě. Nyní náš čekají utkání venku s béčky Českých Budějovic a Jablonce. Uvítám, pokud navážeme na dnešní výhru, ve středu neprohrajeme a kdybychom z těch dvou zápasů přivezli jednu výhru, bylo by to jen dobře,“ zhodnotil nedělní utkání a zadíval se do blízké budoucnosti Zbyněk Busta.

Branka: 53. Svojtka. Rohy 12:5. ŽK Svojtka, Z.Macháček, Křemen – P.Bláha. 200 diváků. Rozhodčí Šafránek.

Varnsdorf: L. Macháček – Čapek, Vavroušek, Svojtka, Nesvadba – Vrabec (75. Vaško), Jakobovský, Jiroušek, Křemen – Z. Macháček (61. Formáček), Grubhoffer (64. Laušman).