Slovan se vyhoupl do čela

Varnsdorf - Na stadionu ve varnsdorfské Kotlině byl k vidění opět další skvělý zápas České fotbalové ligy a přičinily se o to znova oba týmy. Tedy domácí Slovan Varnsdorf a hostující Mladá Boleslav B.

7.9.2009

Autor postupové penalty Jaroslav Jordák (ve žlutém). Foto: Zdeněk Sobota

Varnsdorf– Ml. Boleslav B

3:1 (1:1)

Domácím patřil úvod, šli do vedení, ale hosté se nedali a brzy srovnali stav. Pak byli nebezpeční a úvod druhé půle patřil jim. Tři rohy, nastřelená tyč – to byly velké hrozby pro Slovan. Po hodince hry však domácí nabrali znovu dech a zápas dovedli do vítězného konce a díky výhře České Lípy s Hlavicí se dostali do vedení ČFL.

Od úvodního hvizdu sudího měl více práce hostující gólman Šeda, když musel postupně řešit nebezpečí z kopaček Jordáka, Hyky, Choda a Kotiše. Ve 31. fauloval ve vápně Janíček, viděl ŽK stejně jako protestující Opiela a kopala se penalta. Tu s přehledem proměnil Josef Hyka. O tři minuty později byl srovnáno. Po nepřímém kopu a závaru se míč odrazil od tyče Macháčkovy brány a volný Řezníček míč dopravil do sítě.

Po změně stran hosté vyrukovali do boje odvážněji a byli lepší. V závaru v 52. pomohla Slovanu tyč a rezolutní odkop Hyky. Poté se stále více začali prosazovat varnsdorfští. Pěkná akce Jordáka s Kabelem ještě nepřinesla kýženou branku, ale v 65. se Jordák prodral k šestnáctce a přesnou střelou dostal Varnsdorf do vedení 2:1. Tým Boleslavi se už na větší odpor nezmohl a závěr vyzněl pro Slovan. Poslední branka padla až v poslední minutě utkání. Ježdík z pravé strany propasíroval míč před bránu a sedm minut hrající kanonýr Grubhoffer skluzem zasunul míč za záda Šedy potřetí. „Byl to dnes těžký soupeř. První půle byla vyrovnaná a mrzí mne inkasovaný gól, kdy jsme nepokryli dostatečně protihráče. Po přestávce jsme na čtvrthodinku vypadli z role, ale od stavu 2:1 jsme si na rozdíl od soupeře vytvářeli dost šancí a přehrávali jej. Do zápasu se dostali dobře i naši střídající hráči a mají podíl na konečném výsledku,“ poznamenal trenér Zbyněk Busta.

Branky: 31. Hyka z PK, 65. Jordák, 89. Grubhoffer – 34. Řezníček. ŽK 1:5. 420 diváků. Rozhodčí Moník.

Varnsdorf: Macháček – Hyka, Vavroušek, Stehlík, Křemen – Kabele (65. Formáček), Jakobovský, Kotiš (63. Ježdík) Jordák – J. Procházka (82. Grubhoffer), Chod.

Autor: Zdeněk Sobota