Trenér Aleš Křeček před zápasem avizoval, že na Slovan nečeká lehký soupeř a Hlučín své odhodlání dokazoval od úvodních minut. V samotném úvodu se málem prosadil po centru Hanuse Žondra, míč proletěl těsně kolem pravé tyče Porcalovi branky. Domácí nadále hrozili, ve 20. minutě se objevil Hanus sám před brankářem Slovanu, ve velké šanci ovšem neuspěl.

Kormidelník Slovanu do druhého poločasu vystřídal, Breite a Klavík vystřídali útočné duo. Bohužel, kýžené ovoce střídání nepřineslo. V 52. minutě naopak zachraňoval stoper Pimpara na brankové čáře střelu Hanuse. O tři minuty později už Slovan inkasoval. Po několika rohových kopech se v chumlu nejlépe zorientoval Žondra a Hlučín se dostal do vedení - 1:0. V 67. minutě přišel další šok pro hosty. Ježďík zastavil nedovoleně Hanuse a sudí Hájek odpískal pokutový kop. Bogdaň ho sice neproměnil, z dorážky uspěl Hanus - 2:0. Do konce utkání se hosté nedostali to většího tlaku a do nějaké vyložené šance.

Ve čtyřech jarních kolech si Slovan na své konto připsal pouhé dva body a postupně se přibližuje k ohroženým týmum ze spodních pater tabulky II. fotbalové ligy.

FC Hlučín - SK Slovan Varnsdorf 2:0 (0:0) B: 52. Žondra, 68. Hanus. ŽK: Bartošák (Hlučín). Rozhodčí: Hájek - Gallo, Adámková
Slovan: Porcal - Ježdík, Pimpara, Stehlík, Hozda - Rudnytskyy, Jakobovský, Kotiš, Jordák(77. D. Procházka) - Chod (46. Breite), J. Procházka (46. Klavík)