Oba celky nastupovaly v neděli dopoledne do utkání s dosavadním tříbodovým ziskem z úvodních dvou zápasů. Viktorka podlehla doma pod žižkovskou televizní věží Vlašimi brankou Jungra ze samého závěru zápasu a poté přišlo vítězství ve Znojmě 1:0. Oproti tomu Varnsdorf zahájil porážkou 0:1 na hřišti ambiciózní Jihlavy, ale pak následovalo první druholigové vítězství nad Třincem v domácím prostředí 2:0.

Viktoria Žižkov – Slovan Varnsdorf 2:0 (1:0)

Prvních zhruba dvacet minut hrál Slovan na půdě velkého favorita s několikaletými zkušenostmi z nejvyšší soutěže, velmi sympaticky a vytvořil si i několik slibných příležitostí, ovšem Chod, Stehlík ani Rudnytskyy si se zakončením neporadili. Ve 20. minutě přišel zřejmě jeden z klíčových okamžiků. Slovan totiž musel nuceně vystřídal do té doby s chutí hrajícího Choda a od té doby útočná aktivita hostů zcela opadla. Viktorka pak pasivitu potrestala po půlhodině hry, kdy se poprvé v utkání trefil Markovič. Do přestávky pak měli domácí ještě několik velmi dobrých možností, žádná se už, naštěstí pro Slovan, neujala.

Do druhého poločasu nastoupil Slovan opět s otevřeným hledím a začal si vytvářet převahu. Tlak hostů pomalu, ale jistě narůstal a v 67. respektive v 68. minutě vyústil ve dvě výborné možnosti. Ale Stehlík ani Jordák branku vstřelit nedokázali a přišel druhý trest. V 70. minutě vyřešil Markovič úspěšně i druhou situaci tváří v tvář varnsdorfskému gólmanovi Porcalovi a bylo to 2:0. V dalším průběhu už velezkušená Viktorka bez větších problémů hru kontrolovala a dovedla utkání do vítězného konce.

Slovan tak po třetím kole zůstal na třech bodech, což bude rozhodně chtít změnit příští týden, kdy doma hostí Hlučín.

Branky: 30. a 70. Markovič. ŽK 0:2. ČK 0:1 (71. Stehlík). 1351 diváků. Sudí Ardeleánu.

Slovan Varnsdorf: Porcal – Hyka, Pimpara, Stehlík, Hozda – Rudnyckyy (62. Jordák), Koblížek, Chod (20. Kulhánek), Kotiš – J. Procházka, D. Procházka (74. Vavroušek). Trenér Z. Busta.