Šlágr rozhodla produktivita

Děčín - Řezníci dali z pěti možností dva góly, vilémovský Stap Tratec z šesti ani jeden

24.3.2008

Řezuz Děčín - VilémovFoto: Deník/Karel Pech

Ve šlágru fotbalového přeboru Ústeckého kraje přivítal v neděli odpoledne druhý tým tabulky Řezuz Děčín na svém stadionu v regionálním derby lídra soutěže Stap Tratec Vilémov a šlo o vedení v tabulce, neboť vilémovský náskok činil pouhé dva body.

Řezuz Děčín - Vilémov 2:0 (0:0)

I přesto, že počasí před zápasem a mírně i během něj (sychravo, lehké sněžení) fotbalu vůbec nepřálo, hrálo se díky velkému úsilí děčínských pořadatelů na velice dobrém travnatém terénu. V první půli měli mírnou optickou převahu domácí, ovšem ke gólu měli blíže hosté. A to hned čtyřikrát. Petr Svoboda ale v úvodu mířil jen do brankáře Chodury, Kurelovu parádní hlavičku zastavilo břevno, Lehrl mířil hlavou těsně nad a Kurel v závěru první půle zamířil v tutovce mimo tyče. Děčín zahrozil prakticky jen jednou. Hubeného trestný kop si ale pohlídal gólman Janda a vyrazil ho na roh.

Ve druhé půli se karta obrátila. Více na kopačkách měli míč hosté, ovšem více šancí domácí. Ti pak také narozdíl od Vilémova dokázali dvě využít. Nejprve si na zadní tyč v 77. minutě naběhl na centr Hubeného z trestného kopu Nagy a bylo to 1:0. O minutu později zahodil tutovku Wenzel, který netrefil úplně prázdnou branku. Trest ale pro Děčín nepřišel. Naopak. V 87. minutě se zmocnil na půlce míče Žák a své sólo chladnokrevně zakončil podél vyběhnuvšího Jandy. „Já ani nevím co mám říkat, je to můj první rozhovor. Prostě jsem běžel na branku a plácl to normálně podlé brankáře. Jinak to byl velmi napínavý a vyrovnaný zápas,“ pronesl skromně autor druhého děčínského gólu Víťa Žák.

Branky: 77. Nagy, 87. Žák. ŽK 6:4. ČK 0:1 (91. Hyka). Před 250 diváky řídil Dvorský.

Řezuz Děčín: Chodura – Ovečka, Nagy, Žák – Žáček (69. Wenzel), Kováč (62. Matoušek), Čonka, Runt (89. Jirchář), Krejčík – Hubený, Stejskal. Trenér V. Vašák.

Stap Tratec Vilémov: Janda – Hyka, Šmalcl, Gabriel, Špinka – Lehrl, Pavel Svoboda, Kotiš, Hejl – Kurel, Petr Svoboda. Trenér M. Suchomel.

24.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

Na Šluknovsku předají každý rok pracovníci chudým dětem okolo 350 dárků.
11

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Výsledky voleb ve všech městech a obcích na Děčínsku

Děčínsko - Podívejte se, jak se volilo na Děčínsku. V Lobendavě nevyhrálo ANO, v Doubici dostalo stejně hlasů jako ODS.

Varnsdorf – Až ve dvanáctém soutěžním utkání si mohli fotbalisté Varnsdorfu vychutnat vítězství. To jim v důležitém utkání proti Frýdku-Místku vystřelil už ve 4. minutě Fahrudin Durděvič.

Šluknov chce hezčí centrum. Přidá na opravy domů

Šluknov - Majitelé budov mohou o příspěvek žádat do poloviny prosince.

Opava nedala Válečníkům šanci

Opava - Třetí letošní porážku si připsali děčínští basketbalisté. Severočeši nestačili na opavského lídra a prohráli 71:87.