Druhý Šluknov v týdnu ztratil v domácí dohrávce s Březinami (1:3). Reputaci si chtěl napravit proti Chabařovicím. A to se podařilo. Plaston vyhrál 3:2. Nadále se na první Chuderov dívá ze čtyřbodové vzdálenosti. „Do utkání jsme nastoupili s dorosteneckou obranou Schneider, Zabilka, Dvořák, ale kluci to zvládli dobře. Diváci od začátku hnali mužstvo do útoku a dařilo se nám kombinovat. V záloze jsme byli pohyblivější. Za stavu 3:1 jsme si to zkomplikovali. Ale tři body máme,“ podotkl asistent trenéra Ladislav Čurgali.

Souboj o třetí místo byl k vidění v Bynově. Domácí Union předvedl skvělý první poločas, když Dobkovicím nasázel tři branky. Hosté po změně stran dotahovali, na bod ale nedosáhli. „Naše první poločasy prostě nechápu. Na začátku nedáme dvě vyložené šance a sami lacině inkasujeme. Po změně stran jsme domácí zatlačili a myslím si, že jsme to mohli i otočit. Ale Union už vítězství ubránil. Už opravdu nevím, co s těmi poločasy dělat,“ rozhodil rukama trenér Dobkovic Zdeněk Štol.

Březiny doma nenavázaly na vítěznou dohrávku ve Šluknově a podlehly Jiříkovu 0:1. „Bylo to hodně vyrovnané utkání. Rozhodli jsme po přímém kopu. Domácí mají velmi mladý a dobrý tým. I proto si výhry vážíme,“ poznamenal jiříkovský David Šolc.

Horní Podluží a Heřmanov dostaly shodně pět branek. Situace posledních dvou týmů tabulky už je hodně kritická. Záchrana je v oblasti teorie.

Union Děčín – Dobkovice 3:2 (3:0) B: Malowanyj, Huček, Očipka – M. Štol, Popčák. Březiny – Jiříkov 0:1 (0:0) B: Průcha. Šluknov – Chabařovice 3:2 (2:1) B: Hajduk 2, Čurgali – Culek, Čisár. H. Podluží – Chuderov 2:5 (1:1) B: Peleška (PK), Miko – Elmerich 3, Zvonek, Řezníček. Trmice – Heřmanov 5:1 (2:0) B: Cibrík 2, Vávra, Líbal, Tahal – Majerik.